AK Parti sözcüsünden "Darbenin siyasi ayağı AK Parti" diyen Saadet liderine: Bu FETÖ propagandasına destek vermektir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti" açıklamasına AK Parti'den tepki geldi

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, SP lideri Karamollaoğlu'nun açıklamalarına Twitter'dan tepki gösterdi / Fotoğraf: AA

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Saadet Partisi  (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun "Darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti’dir" sözlerini eleştirdi. 

Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yaptığı konuşmada darbeyi organize edenlerin ve bu işin siyasi ayağının nerede olduğunu sormuş, "AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta hiç çekinmiyor" ifadelerini kullanmıştı.

 

SP liderinin açıklamasına AK Parti sözcüsü Çelik Twitter üzerinden yanıt verdi. 

Çelik açıklamaları 'sorumsuz' olarak niteledi, bu ve benzeri yorumların FETÖ ve yaptıklarını gündemden düşürmeye katkı sağladığını söyledi, Karamollaoğlu'nun açıklamalarının Saadet Partisi'ne oy verenlere haksızlık olduğunu belirtti.

Çelik her seçimde birinci gelen partilerinin bu şekilde suçlanmasının siyasi ahlakla bağdaşmayacağını vurguladı:  

AK Parti’ye atılan bu iftira, FETÖ’nün propagandasına destek veren bir yaklaşımdır. Siyaset adamlığı, hele de parti genel başkanlığı sorumluluk gerektirir. O gece başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, kadroları, darbeciler tarafından hedef alınan partimize bu iftirayı atmak akılla izah edilemez. 

"Belgeniz varsa paylaşın"

Çelik, FETÖ ile mücadelenin devlet politikası olduğunu ifade edip Karamollaoğlu’nun ‘AK Parti’ye dönük siyasi sabotaj girişimlerinin parçası olmaması gerektiğini söyledi:

FETÖ’nün siyasi ayağına dair mücadeleye katkısı olabileceğini düşündüğü bilgi ve belgeleri ilgili ve yetkili makamlarla paylaşmalıdır. FETÖ’nün hain darbe girişimi ülkemizin atlattığı en tehlikeli badirelerden biridir. Mücadele uzun solukludur. Bu konuya, siyaset ve devlet adamı olmanın sorumluluğu ile yaklaşılmalıdır. İftira, sorumlu bir siyaset tarzı değildir.

  

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU