Mansur Yavaş'tan aşure isteyen hemşireyi tecavüzle tehdit eden kişi tutuklandı

"Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla mücadeleden vazgeçmeyin, her zaman yanınızdayım"

Kolaj: Independent Türkçe

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden 2020 yılı pandemi zamanında bir kâse aşure isteyen Ankara Şehir Hastanesi çalışanı Büşra hemşireyi sosyal medya üzerinden tecavüzle tehdit eden kişinin tutuklandığını açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yavaş, olaya ilişkin 2020 yılında sosyal medya hesabında yayınladığı "İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra'ya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Kadınların korunmaya değil, korunmaya ihtiyaç duymadığı bir geleceğe ihtiyacı var" mesajı alıntılayarak şu notu düştü:

Sadece bizden aşure istediği için tehdit edilmişti Büşra hemşiremiz. Kadınlara saldırılar normalleşmesin diye dava açtık, şahıs 6 ay indirimsiz ertelemesiz hapis cezası aldı. Hukukçu kimliğimle de belirtmek isterim ki asla mücadeleden vazgeçmeyin, her zaman yanınızdayım

Büşra hemşire teşekkür etti

Büşra hemşire de Twitter hesabında Yavaş'ın bu mesajını alıntılayarak, "Bu süreçte yanımda olduğunuz ve desteğinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız Başkanım" dedi.

Ne olmuştu?

Ankara Şehir Hastanesi'nde görevli Büşra adlı hemşire Yavaş'ın paylaşımının altına, "Başkanım bana bi tabak aşure gönderebilir misiniz teşekkür ederim" diye yazmıştı. Talebe olumlu cevap veren Mansur Yavaş, "Sevgili kızım Büşra, Senin nezdinde Şehir Hastanesi'nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız" demişti.

kaan.jpg
Ekran Görüntüsü: Twitter

 

Bunun üzerine Süleyman Kaan Altınok adlı kullanıcı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da etiketleyerek "Sevgili kızın Büşra'yı hoplatacağız yakında. Bu kadının iş akdini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın" mesajını paylaşmıştı. 

 

ANKA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU