Mansur Yavaş kendisi hakkındaki devlet korumasının kaldırılmasını istedi

Yavaş'ın Ankara Valiliği'ne yazılı başvuru yaparak, devlet tarafından kendisine sağlanan koruma uygulamasının "ivedilikle" kaldırılmasını istediği kaydedildi

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Salı günü grup toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta Ankara'daki Alparslan Türkeş anmasına düzenlenen saldırıya ilişkin soruya, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" yanıtını vermişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ise, “Bilinmesi gereken bir önemli husus, Sayın Genel Başkanımızın, Ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir” demişti.

Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan açıklama geldi.

"Kimseye yanıt vermedim"

Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün bazı yayın organlarında 'tehdit ve iddialara cevap verdi' şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Kimseye ve hiçbir kuruluşa cevap anlamına gelecek bir açıklamam bulunmamaktadır" dedi.

Göreve geldiğinden bu yana hiçbir siyasi demeç vermediğini bundan sonra da hakkında yapılan siyasi yorumlara ilişkin bir açıklaması olmayacağını belirten Yavaş, "Sadece ve sadece 6 milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Korumanın kaldırılmasını istedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, valiliğe başvurarak, kendisine yönelik koruma uygulamasının "ivedelikle" kaldırılmasını talep ettiği öğrenildi.

Alparslan Türkeş Vakfı'nın Türkeş'i anma programında yaşanan arbededen sonra MHP tarafından Yavaş'ı suçlayan açıklamalar yapılmıştı.

Milliyet’in haberin göre tartışmaların ardından Yavaş'ın Ankara Valiliği'ne yazılı başvuru yaparak, devlet tarafından kendisine sağlanan koruma uygulamasının "ivedilikle" kaldırılmasını istediği kaydedildi.

 

Independent Türkçe, Milliyet

DAHA FAZLA HABER OKU