Ahmet Hakan: Faruk Acar'ın kendisi İYİ Parti'de ama aklı hâlâ AK Parti'de

"Acaba Faruk Acar, AK Parti için düşündüğü ve tasarladığı reklam filmini, İYİ Parti’ye mi sattı?"

Fotoğraf: YouTube

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, İYİ Parti ile çalışmaya başlayan Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar’ın "aklının hâlâ AK Parti’de olduğunu" söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hakan, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti’nin Hz. Ömer'i referans alan yeni kampanyası hakkında şunları yazdı:

Filmimiz Hz. Ömer’in Kudüs’ü fethetmesiyle başlıyor. Aradaki yüzyılları bir çırpıda atlayıp küt diye Atatürk’e geliyor... Sonra yine büyük atlama ve Demirel’e geçiş... Demirel’in Boğaz Köprüsü’nü yapmasına müthiş bir övgü. Sonra Demirel’le dalga geçer gibi "Binaenaleyh" kelimesine anlamsız bir vurgu. Ardından Ecevit’in Kıbrıs çıkarması... Erbakan Hoca’ya selam verme. Turgut Özal’a saygı duruşu. Türkeş’e ciddi bir sahiplenme. Ve kapanış.

Filmin "merkez sağ destanı" gibi olduğunu ifade eden Hakan, "Acaba Faruk Acar, AK Parti için düşündüğü ve tasarladığı reklam filmini, İYİ Parti’ye mi sattı?" diye sordu.

Hakan, şu yorumu yaptı: Eğer böyleyse... Faruk Acar’ın gerçekten de çok uyanık biri olduğuna karar vereceğim. Gerçi filmdeki müthiş bir eksiklik, "Uyanık Faruk Acar" imgesini azıcık bozmuyor değildi. Merkez sağ destanını anlatırken... Adnan Menderes’ten tek harf bile söz etmiyordu Faruk Acar. Ne düşündü acaba? "Adnan Menderes, artık iyiden iyiye AK Parti’nin öncüsü haline geldi... Biz en iyisi onu AK Parti’ye bırakalım" falan mı dedi?

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU