"Adalet yürüyüşü"nde Kılıçdaroğlu’nun önüne gübre döken eylemci özür diledi: Yandaş medyadan etkilendim

Eylemi yapan üç kişiden biri olan İlhami Çelik tutuklu bulunduğu cezaevinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na mektup gönderdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nde yola hayvan gübresi dökülmüştü / Fotoğraf: Twitter

15 Haziran 2017’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’dan İstanbul’a başlatılan "Adalet Yürüyüşü"nün 13’ncü gününde Düzce dinlenme noktasına kamyon ile hayvan gübresi dökülmüştü. 

İlhami Çelik hükümlü olarak bulunduğu Düzce T-Tipi Cezaevi’nden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak pişmanlığını dile getirdi. 

Mektubun CHP’ye ulaşması üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç,  Düzce T-Tipi Cezaevi’ne giderek İlhami Çelik ile görüştü. 

 

Yüksel Mansur Kılınç.jpeg
CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç / Fotoğraf: Independent Türkçe

 

Ziyaret sırasında gübre dökme olayının tüm ayrıntılarını Yüksel Mansur Kılınç’a anlatan İlhami Çelik "yandaş medyanın Adalet Yürüyüşü’nü ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan kışkırtıcı yayınlarından etkilenerek gübre dökme olayını gerçekleştidiğini" anlatarak pişman olduğunu ifade etti.

“Utanç verici eylemi size ve partinize yapmadım”

Çelik ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi veren CHP’li Kılınç, “2 Haziran 2019 Pazar günü yapılan ve yaklaşık 30 dakika süren görüşmede İlhami Çelik, hangi kışkırtmalardan etkilenerek eylemi gerçekleştirdiklerini tüm ayrıntılarıyla anlatmıştır. Pişman olduğunu belirten İlhami Çelik eylemi ATV ve A Haber’de Adalet Yürüyüşünü ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan kışkırtıcı haberlerden etkilenerek gerçekleştirdiğini, pişman olduğunu, özür dilediğini ifade etti” diye konuştu.

 

Özür mektubu.jpg
İlhami Çelik kendi yazdığı not ile Kılıçdaroğlu'dan özür diledi / Fotoğraf: Independent Türkçe

 

Çelik’in gerçekleştirdiği eylem nedeniyle çevresindeki CHP’lilerden utandığını belirten Kılınç, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından affedilmesinin her şeyden önemli olduğunu ifade etti. Kendisine Genel Başkanımızın selamını getirdiğimi, görüşmenin içeriğini Genel Başkanımıza arz edeceğimi bildirdim. Kendisi el yazısıyla, ‘Sayın Başkanım, Ben o utanç verici eylemi size partinize yapmadım. Ama gene de sizden çok özür diliyor ve bayramınızı kutluyorum’ diye not gönderdi.”
 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU