Enis Timuçin'in yeni kitabı "Katmanlar (Sen Kimsin?) raflardaki yerini aldı

Timuçin kitapla ilgili,"Okurken, bugüne dek bildiğinizi sandığınız her şeyin aslında daha büyük bir gerçeğin örtüsü olduğunu fark edecek ve sizi size anlatan bu eserin hayatınıza olan pozitif katkısıyla çok farklı bir gerçekliğe doğru evrileceksiniz" dedi

Kadının sistemini ve varoluşsal yolculuğunu anlattığı ilk eseri "Ruhlarınız Hatırlayacak" ile tanınan, aynı zamanda dünyanın ilk dijital devleti Birleşik Dünya Devleti’nin de kurucusu olan yazar Enis Timuçin, ikinci eserinde sınırları daha da zorlayarak bilinen bütün varoluşsal paradigmaları sarsacak şekilde okurlarını yepyeni bir yaşam amacıyla tanıştırıyor ve varoluşun gizem ve şifrelerini irdeleyerek insanlığa farklı bir gerçekliğin kapısını aralıyor.
 

a0bb4d8f-a71d-465d-80b2-4b39723a2cce.jpeg
Enis Timuçin


Timuçin, eserle ilgili olarak şunları söyledi:

Katmanlar, kutsal kitapların ve kadim metinlerin satır aralarına gizlenen varoluşsal bir sırrı deşifre eden bir kaynak, cennet ve cehennemin ötesindeki asıl yolculuğa açılan bir eşiktir. Okurken, bugüne dek bildiğinizi sandığınız her şeyin aslında daha büyük bir gerçeğin örtüsü olduğunu fark edecek ve sizi size anlatan bu eserin hayatınıza olan pozitif katkısıyla çok farklı bir gerçekliğe doğru evrileceksiniz.

Tuba Bekiroğulları imzalı kapak görseliyle, içerdiği bilgiler kadar dış tasarımıyla da dikkat çeken Katmanlar (Sen Kimsin?) ile ilgili olarak Timuçin, “Eser, insan varlığının bu dünyada anne rahmine düşmeden önceki altı yaşam evresinin, öldükten sonra geçeceği yedi yaşam evresinin ve şu anda içinde bulunduğu yaşamın ne olduğunu anlatırken, bir sis perdesinin ardında netlik arayan pek çok konuya da açıklık getiriyor. Neden başka değil de bu bedende, bu ailede, bu coğrafya ve koşullarda doğduk? Reenkarnasyon gerçekte nedir? Cennet ve cehennemin ötesinde bizleri ne bekliyor? İnsan bir sonraki yaşamını kendi iradesiyle nasıl şekillendiriyor? LGBTQ+ bireylerin gerçekliği ne? Doğmadan önce neredeydik ve nasıl yaşıyorduk? Bu ve çok daha fazlasının yanıtını Katmanlar’da bulabilirler” şeklinde konuştu.
 


Katmanlar’ın alışılageldik bir kitap olmadığını ve sıradan bir okuma deneyimi vadetmediğini belirten yazar Timuçin şöyle devam etti:

Katmanlar’ı okuyacak olanlar; ruhun, nefsin, beynin, evrenin, paralel evrenlerin, doğanın, canlıların, pozitifin, negatifin, görünen ve görünmeyen her şeyin yaradılışsal bilgisiyle yeni bir bilinç seviyesine yükselecekler. Katmanlar hem birey olarak her birimizin hem de insanlık olarak hepimizin kaderini etkileme potansiyeline sahip. Onu okurken inandığınız her şeyi derinden sorgulayacak ve garip bir şekilde ruhunuzun bildiği ve okurken hatırladığı bu gerçeklerle bir daha hiçbir olgu ve olaya aynı gözle bakamayacaksınız.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU