Biden ve Johnson görüşmesinde tuhaf anlar: Soru-cevap sırasında gazeteciler Oval Ofis'ten çıkarıldı

Beyaz Saray personeli, "Teşekkür ederiz" ve "Hadi gidiyoruz" diye bağırarak basın mensuplarını odadan çıkardı

90 dakikalık görüşmede Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve ABD Başkanı Joe Biden ticaret, iklim krizi, Kuzey İrlanda ve Afganistan konularını masaya yatırdı (Reuters)

ABD Başkanı Joe Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun ardından Beyaz Saray'da bir araya geldi.

Oval Ofis'teki görüşmede, Beyaz Saray personelinin basın mensuplarını çıkarmasıyla tuhaf anlar yaşandı.
 


Konuşmalar sürerken iki lider birkaç soru alabileceklerini söyleyince Birleşik Krallık medyasından iki gazeteci Johnson'a sorularını yöneltti. Ancak Biden, hiçbir ABD'li gazeteciye söz vermedi.

Bu esnada Johnson konuşurken gazeteciler Oval Ofis'ten çıkarılmaya başlandı. CBS News'ten Ed O'Keefe ise bu sırada bağırarak Teksas eyaletindeki göçmen kriziyle ilgili bir soru sormaya çalıştı.

Görevliler soruyu duyar duymaz Johnson'ın sözünü keserek "Teşekkür ederiz" ve "Hadi gidiyoruz" diye bağırarak gazetecileri odadan çıkardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Soruya cevap vermeye çalışan Biden'ın ise "Şiddet meşru değildi" dediği duyuldu.

Olaya ilişkin video sosyal medyada viral olurken bazı kullanıcılar, Biden "tekrar uyuduğu için" gazetecilerin çıkarıldığını söyledi.

Zira ABD Başkanı Biden'ın, İsrail Başbakanı Naftali Benet'le ağustosta yaptığı görüşmede uyuyakaldığı iddia edilmişti. Görüntüleri inceleyen teyit.org ise Biden'ın bir süre yere baktığını ve bunun, uyuduğu izlenimi yarattığını savunmuştu.

 

Independent Türkçe, Sputnik International, Daily Mail, teyit.org

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU