Rusya Acil Durumlar Bakanı boğulan birini kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetti

Rusya Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev, tatbikat sırasında bir operatörün hayatıı kurtarmak için suya atladı. Hem Ziniçev hem de operatör hayatını kaybetti

Fotoğraf: AA

Rusya Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev’in Kuzey Kutup Bölgesi’de yaşanabilecek acil durumlara karşı düzenlenen bir tatbikat sırasında, birisinin hayatını kurtarmak adına yaşamını yitirdiği belirtildi.

Sputnik ve Russia Today’in (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, 55 yaşındaki Ziniçev’in bir başkasını kurtarırken trajik biçimde ölmesiyle ilgili ayrıntıları anlattı.

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre; Telegram kanalından açıklama yapan Simonyan, “Ziniçev ve bir operatör kıyının kenarında duruyor. Operatör kayıp suya düşüyor. Yanlarında başkaları da bulunuyor. Ancak kimse daha neler olup bittiğini anlamadan Ziniçev adamın arkasından suya atlıyor ve bir kayaya çarpıyor. Onu kurtarmaya çalışırken hayatını kaybediyor. Huzur içinde yat” ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Operatör de öldü

Simonyan, Ziniçev’in kurtarmaya çalıştığı operatörün de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Ziniçev’in ölümü hakkında bilgi verildiğini aktardı.

 

 

Sputnik Türkçe

 

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU