Halle Berry kendi çektiği filmde "çılgınca" yaralanarak kaburgalarını kırdı

Yeni filmle ilk yönetmenlik denemesini yapan oyuncu sakatlığı yüzünden yapımın durmasını reddetti

Halle Berry'nin başrolünde yer aldığı Bruised prömiyerini 2020 Toronto Film Festivali'nde yapmıştı (IMDb)

Halle Berry yeni MMA filmi Bruised'u çekerken kaburgalarını kırdığını açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Filmin başrolündeki (aynı zamanda ilk yönetmenlik denemesini yapan) Berry karmaşık aile yaşantısını idare etmeye çalışırken MMA dünyasının yükselen yıldızlarından biriyle karşı karşıya gelmek zorunda kalan gözden düşmüş karma dövüş sanatları dövüşçüsü Jackie Justice'i canlandırıyor.

Entertainment Weekly'ye verdiği röportajda Berry, çekimlerin ilk gününde iki kaburga kemiğini kırdığını fakat bunların 2019 yapımı John Wick 3: Parabellum'u çekerken çatlattığı kemikler olmadığını söyledi. Oyuncu yayın kuruluşuna, "Bir yerinizi kırdığınızda orası sertleşir ve daha güçlü hale gelir" dedi.

Genelde aynı kemiği iki kez kırmazsınız.

Bruised'un dublör koordinatörü Eric Brown da EW'ya şunları söyledi:

Çılgınca bir yaralanmaydı. Ama bu gerçekten onun gücüydü... Halle özel biri. Çok fazla oyuncuyla çalıştım ve neredeyse hiçbiri bu tarz bir iş ahlakına sahip değildi.

Berry, John Wick'i çekerken yaralandığında yapımın aylarca durduğunu söyledi. Bu kezse "bağımsız bir film olduğu için fazla bütçeleri yoktu" dolayısıyla Berry çekimleri durdurmama kararı aldı.

Bruised 24 Kasım'da Netflix'te yayımlanacak.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU