"Meghan Markle ABD başkanlığına aday olabilir"

Tom Bower, bu haftaki 40. doğum günü öncesi Düşes'in geleceğinin getirebilecekleri üzerine fikir yürüttü

Meghan Markle'ın eşi Prens Harry'yle martta Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj gündemi sarsmıştı (AFP)

Bir kraliyet biyografi yazarı, Meghan Markle'ın gelecek 10 yıl içinde ABD başkanlığına aday olabileceğini iddia etti.

Halihazırda Sussex Düşesi'nin biyografisini kaleme alan Britanyalı yazar Tom Bower, Markle'ın, Arnold Schwarzenegger ve Ronald Reagan gibi diğer Hollywood aktörlerinin adımlarını takip ederek siyaset dünyasına girebileceğine inanıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Meghan'ın 4 Ağustos'taki 40. doğum günü öncesi The Sun'da yayımlanan köşe yazısında Bower, Düşes'in, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Obamalarla olan dostluğunu "kendi siyasi emellerini desteklemek" için kullanabileceğini öne sürdü.

Bowel, "Peki ya gelecek 40 yıl? Harry kitaplarının tanıtımını bitirdiğinde Meghan, Amerikan siyasetinde dönen pisliğe katılmak için kendi küresel kampanyasını başlatacak mı?" diye sordu.

Prens Harry ve Meghan, kraliyet ailesinin önde gelen üyeleri olmaktan 2020'de feragat ettikten sonra, oğulları Archie ve kız bebekleri Lilibet'le beraber yaşadıkları Kaliforniya eyaletinin Santa Barbara kentine yerleşmişti.

Bower, Kaliforniya'nın iki Senato koltuğundan birinin boşalması halinde, Meghan'ın bu pozisyon için güçlü bir aday olabileceğini iddia etti.

Yazar, "Amerika'nın en prestijli makamlarından biri olan eyalet valiliğine de aday olabilir" diye konuştu.

Bir siyasetçinin yaşamının zirvesinde yani 10 yılın sonunda sicili, Demokrat başkan aday adaylığına gayet yetebilir.

Bower, "Meghan, Demokrat manevi babaları Clintonlar ve Obamaların desteğiyle eyaletin Washington'a gönderdiği 40 Kongre üyesinden biri olmak için aday gösterilmekte pek zorluk çekmeyecektir" diye ekledi.

 

 

Hem Meghan hem de Michelle Obama dostluklarını geçmişte dile getirmişti.

Michelle 2018'de Good Housekeeping'le yaptığı röportaj sırasında Meghan'a kamuoyunun gözü önündeki evlilikler hususunda tavsiyeler vermişti. Düşes ise daha sonra 2019'da, Vogue'un konuk editörlüğünü yaptığı eylül sayısı için eski First Lady'yle bir röportaj gerçekleştirmişti.

Meghan, hangi siyasi partiyi desteklediği konusunda kamuya hiçbir zaman açıklama yapmasa da oy kullanmanın önemini sıkça dile getiriyor.

Meghan, Ağustos 2020'de Marie Claire'a yaptığı açıklamada, kraliyet mensuplarının halka açık seçimlere katılmaması yönündeki geleneği kırarak, ABD'deki başkanlık seçimlerinde oy kullanmayı planladığını söylemişti.

İki çocuk annesi Düşes, "Ses sahibi olmanın nasıl bir şey olduğunu da sessiz hissetmenin nasıl bir şey olduğunu da biliyorum" demişti.

Birçok adam ve kadının sesimizi duyurmamız için hayatlarını riske attığını da biliyorum.

Meghan, "Dolayısıyla bu fırsat, bu temel hak, oy kullanma hakkımızı kullanma ve sesimizi bütünüyle duyurma kabiliyetimizde yatıyor" ifadelerini sözlerine eklemişti.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU