Tokyo Olimpiyatları'nda Kovid-19'a yakalananların sayısı 220'ye çıktı

Organizasyon Komitesi, Tokyo 2020 kapsamında ülkeye gelen 27 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Japonya Başbakanı Suga ise ülkede artan vakalar ile olimpiyatlar arasında "bağ" olmadığını söyledi

Japonya'da düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyatları'na akredite olmuş kişilerden Kovid-19'a yakalananların sayısı 220'ye yükseldi / Fotoğraf: AA

Japonya'da düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyatları'na akredite olmuş kişilerden yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 220'ye yükseldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Organizasyon Komitesi, Tokyo 2020 kapsamında ülkeye gelen 27 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Son 24 saatte virüse yakalanan 27 kişi arasında 3 sporcu, turnuva kapsamında hizmet veren 15 sözleşmeli çalışan ve 4 resmi yetkili yer aldı.

Virüsü taşıyanlar karantina periyoduna alındı.

Böylelikle Tokyo Olimpiyatları'na akredite olmuş kişilerden virüse yakalananların sayısı 220'ye çıktı.

Başbakan Suga: Artan vakalar ile Tokyo Olimpiyatları arasında bir bağ yok

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Tokyo Olimpiyatları ile ülkesinde artış trendi gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları arasında "bir bağ" olduğu iddialarını reddetti.

Başbakan Suga, düzenlediği basın toplantısında, 23 Temmuz'da açılış yapılan Tokyo Oyunları sonrası son günlerde görülen rekor düzeyde vaka artışları arasında "bağ görmediğini" söyledi.

Suga, "Salgının yabancı kişilerden yayılmasını durdurmak için insan trafiğini azaltan ve daha sıkı sınır kontrollerini kapsayan virüs önleyici tedbirler uyguluyoruz. Bence bir bağ yok" dedi.

Japonya’da salgının başından beri en yüksek vaka sayısı dün saptandı. Ülke genelinde virüs vakaları ilk kez bir günde 10 binden fazla artış gösterdi.

Ülkede Kovid-19 vaka sayısı 904 bin 36’ya, virüse bağlı can kaybı sayısı 15 bin 188’e yükseldi. Yoğun bakım servislerinde 539 kişi Kovid-19 tedavisi görüyor.

 

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU