Tunus Cumhurbaşkanı Said: 4.8 milyar dolarlık kamu parası yağmalandı

Yağmada 460 iş insanının dahli olduğunu savunan Said, yağmaya karışanlarla ceza kabilinden bir uzlaşıya gideceklerini söyledi

Fotoğraf: AA

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Temmuz'da aldığı ve "darbe" olarak nitelendirilen kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre; Said, bugün televizyonda yayınlanan açıklamasında, 4.8 milyar dolarlık kamu parasının yağmalandığını öne sürdü.

Yağmada 460 iş insanının dahli olduğunu savunan Said, yağmaya karışanlarla ceza kabilinden bir uzlaşıya gideceklerini vurguladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Said, kamu parasının yağmalanmasında yer alan iş insanlarına, ülkenin çeşitli bölgelerinde kalkınma projeleri gerçekleştirme çağrısında bulundu.

Öte yandan Tunus Cumhurbaşkanı, yolsuzluklara ilişkin dosya ve dökümanları ortadan kaldırmaya çalışanların yargı önüne çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

Ne olmuştu?

25 Temmuz'da Tunus Cumhurbaşkanı Said; Meclis'in tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını duyurmuştu.

En-Nahda Hareketi, Said'in bu adımını 'darbe' olarak nitelendirse de kararlar, bir dizi siyasi partinin desteğini almıştı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU