Quentin Tarantino, Kill Bill'deki "Pussy Wagon"ı sürmeyi neden bıraktığını açıkladı

Kötü şöhretli araç, Uma Thurman'ın Gelin'i tarafından kullanılmıştı ve Lady Gaga'yla Beyoncé'nin müzik videosunda görünmüştü

Quentin Tarantino'nun 4. filmi Kill Bill, sinemada iki bölüm halinde yayımlanmıştı (Miramax)

Quentin Tarantino, Kill Bill filmlerindeki "Pussy Wagon" aracını kullanmayı neden bıraktığını açıkladı.

Kill Bill: Vol 1'de "Pussy Wagon" kelimeleriyle süslenmiş sarı Chevrolet, Gelin'in (Uma Thurman) ilk ulaşım aracı olarak gösteriliyor. Film ilerledikçe Gelin'in kamyonu, kendisine tecavüz eden Buck adındaki hemşireden çaldığı öğreniliyor.

Filmin ardından Tarantino bizzat arabayı evine götürmüş ve düzenli olarak Los Angeles'ta sürerken görülmüştü. Fakat yönetmen yeni röportajında, bu arabayı kullanmayı bırakması gerektiğini itiraf etti.

Tarantino, Deadline Hollywood'la yaptığı söyleşide, "Pussy Wagon'ın sorunu, otoyolda arabayı sürerken herkesin beni tanımasıydı" dedi.

Herkes Pussy Wagon'ı tanırdı. Sonra da zincir oluşurdu çünkü herkes yolda yanımdan sürüp benimle konuşmaya çalışırdı.

Tarantino, arabayı 2020 doğumlu oğlu Leo'nun yanında sürmeyi düşünmediğini de söyledi.

"Buna uygun bir araç değil" diyen Tarintino şöyle devam etti:

Onunla arada bir pazar gezintisine çıkmak havalı ve eğlenceli. Ama gündelik işler için onu kullanmam.

"Pussy Wagon", Kill Bill'de kullanılmasının ardından, Tarantino'nun arabayı 2010'da "Telephone" şarkısının klibi için Lady Gaga ve Beyoncé'ye ödünç vermesi üzerine eğlence dünyasında bir kez daha ortaya çıktı. Bu videoda ikili, arka arkaya işledikleri cinayetler esnasında yola bu araçla çıkıyordu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şu sıralar son filmi Bir Zamanlar... Hollywood'da'nın (Once Upon a Time in Hollywood) roman uyarlamasını tanıtan Tarantino, geçen günlerde kariyerine bugün başlasaydı ün kazanmış soyadını kullanmayacağını açıklamıştı.

Tarantino, Bir Zamanlar... Hollywood'da'nın kadrosuna Charles Manson'ın yardımcısı olarak Jennifer Lawrence'ı katmak istediğini de söylemişti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU