Meghan Markle yeni Netflix dizisini duyurdu

Sussex Dükü ve Düşesi, Eylül 2020'de Netflix'le en az iki yıllık anlaşma imzalamıştı

Meghan Markle, 4 Haziran'da Lilibet Diana ismini verdikleri kızını dünyaya getirmişti (Reuters)

Meghan Markle, Netflix için 12 yaşındaki bir kızın "kahramanca maceralarına" odaklanacak Pearl adlı yeni bir animasyon dizisinin yaratıcılığını ve yönetici yapımcılığını üstleniyor.

Megan Markle ve Prens Harry'e ait Archewell Productions'ın hazırlayacağı Sussex Düşesi'nin son projesi çarşamba bildirildi. The Hollywood Reporter, Pearl'ün çiftin Netflix'le ortaklaşa ürettiği ikinci projesi olduğunu belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Archewell Productions'a göre şu anda geliştirme aşamasında olan animasyon dizisi, tarihte etkili olan kadınlardan ilham alan 12 yaşındaki bir kız çocuğuna odaklanacak.

Projenin yaratımında Meghan'la birlikte David Furnish, Carolyn Soper ve Emmy ödüllü film yapımcıları Liz Garbus'la Dan Cogan yönetici yapımcılığı üstlenecek. Öte yandan Amanda Rynda da hem dizi sorumlusu hem de yönetici yapımcı olarak projenin parçası olacak.

Sussex Düşesi şu ifadeleri kullandı:

Yaşıtı birçok kız gibi, kahramanımız Pearl de hayatın günlük zorluklarının üstesinden gelmeye çalışırken kendini keşfetme yolculuğuna çıkıyor. Archewell Productions'ın Netflix'in güçlü platformuyla ortaklığından ve bu muazzam yapımcılarının, tarihin sıra dışı kadınlarını onurlandıran bu yeni animasyon dizisini sizlerle buluşturmasından büyük heyecan duyuyorum. David Furnish ve ben bu özel diziyi gün ışığına çıkarmak için can atıyorduk. Bugün bunu duyurabildiğimiz için çok mutluyum.

Gnomeo & Juliet'in yapımcısı Furnish, The Hollywood Reporter'ın edindiği açıklamasında, projeyle ilgili heyecanını dile getirerek şunları söyledi:

Sonunda bu heyecan verici animasyon dizisini duyurabildiğimiz için çok mutluyum.

Sussex Düşesi Meghan ve ben, dünyanın dört bir yanından olağanüstü kadınların ilham verici ve pozitif hikayelerini her yaştan küresel izleyici kitlesine ulaştırma konusunda derinden tutku duyuyoruz. Dizide birlikte çalışan ekip birinci sınıf ve Netflix mükemmel bir ortak.

Meghan'ın yeni dizisi Pearl'ün duyurusu, Netflix'in nisanda, Invictus Games'de yarışanlara odaklanan Heart of Invictus (Invictus'un Kalbi) isimli belgesel dizisi için Kraliyet çiftinin yapım şirketi ve Invictus Games Foundation'la beraber çalıştığını açıklamasının ardından geldi. Archewell, Pearl'ün projenin "geçici ismi" olduğunu belirtiyor.

Kraliyet çifti, Eylül 2020'de Archwell Productions şirketleri aracılığıyla Netflix'le en az iki yıllık anlaşma imzalamıştı. Bahsi geçen anlaşma çiftin dijital yayın deviyle birlikte belgeseller, belgesel diziler, uzun metrajlı filmler, senaryolu şovlar ve çocuk programları yapmasını sağlayacak.

Anlaşmanın kesin detayları henüz açıklanmamasına rağmen bazı haberlerde anlaşmanın değerinin 100 milyon doları (yaklaşık 855 milyon TL) aşabileceği öne sürülüyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU