Birleşik Krallık, Türkiye'yi "kırmızı liste"den çıkarmadı

Türkiye'den ülkeye gelenler 10 gün boyunca bedelini kendilerinin ödediği otellerde karantinada kalacak

Birleşik Krallık, Sarı listede bulunan Küba, Endonezya, Myanmar ve Sierra Leone'yi kırmızı listeye alırken 29 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede olan Türkiye'nin durumunu değiştirmedi / Fotoğraf: Reuters

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı, Kovid-19 ile mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesini güncelledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kırmızı, sarı ve yeşil olarak gruplandırılan ülkeler, her üç haftada bir yapılan rutin güncelleme ile çarşamba akşamı Ulaştırma Bakanı Grant Shapps tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu.

Buna göre sarı listede bulunan Bulgaristan, Hırvatistan, Hong Kong ve Tayvan yeşil listeye alınırken, yeşil listede bulunan İspanya'nın gözde turizm beldesi Balear Adaları sarı listeye alındı.

Yeşil listede bulunan İsrail ile Portekiz'in Madeira adaları için ise sarıya geçme riski altında bulunduğu notu düşürülerek izleme listesine alındı.

Sarı listede bulunan dört ülke kırmızı listeye alındı. Bu ülkeler Küba, Endonezya, Myanmar ve Sierra Leone olarak sıralandı.

Öte yandan yeni vaka sayısı bir önceki güne göre 397 artarak 7,304'e çıktığı ve 29 Mayıs'tan bu yana en yüksek sayıya ulaştığı Türkiye, 12 Mayıs tarihinden bu yana Birleşik Kallık tarafında noluşturulan kırmızı listede yer alıyor.

 

Independent Türkçe, Dünya

DAHA FAZLA HABER OKU