Amy Winehouse'un en yakın arkadaşı müzisyenin ölümüne dair konuştu: "Onu şöhret mahvetti"

Tyler James yaklaşık 10 yıl önce alkol zehirlenmesinden hayatını kaybeden Winehouse'un yaşadıklarına dair konuştu

Amy Winehouse'un yaşamını konu alan "Amy" belgeseli 2015'te vizyona girmişti (AFP)

R&B, soul ve caz türlerinde yaptığı şarkılarıyla bilinen Amy Winehouse'un en yakın arkadaşı Tyler James şarkıcının ölümüne dair konuştu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Winehouse, Temmuz 2011'de 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetmişti. Şarkıcının ölmeden önce uzun yıllar madde bağımlılığından mustarip olduğu biliniyordu. 

"My Amy: The Life We Shared" (Benim Amy'im: Paylaştığımız Hayat) isimli kitabının tanıtımı için verdiği röportajda 39 yaşındaki James, ünlü sanatçıyı "çok sevdiğini" ve alkolle uyuşturucu sorunlarını çözmesinde ona yardım etmek için elinden geleni yaptığını söyledi. 

Metro'nun haberine göre James şu ifadeleri kullandı:

Amy benim dünyamdı. Bir daha başka kimseyle böyle bir bağ kurmadım ve kurmayacağım. Onu çok seviyordum.

Onu iyileştirmek için çabaladığını belirten James bunu bir "görev" diye tanımladı. James, Winehouse'un ölümünden önce alkolü tamamen bırakmaya ve sağlıklı olmaya çok yaklaştığının anlaşılmasını istediğini ifade etti. 

Winehouse'un arkadaşı dünyanın en iyi şarkıcılarından biri olmanın ona iyi gelmediğini belirtti. James medyanın şarkıcının özel hayatına yönelik çok fazla spekülasyon yaptığını da söyledi. 

Başkalarının bir kişi üstündeki etkilerinin farkında olduğunu düşünmüyorum. Normal bir hayata özlem duyuyordu. Amy'yi mahveden en büyük şey şöhretti.

Winehouse'un ölümünden herhangi birini sorumlu tutmayan James, bağımlılık kadar medyatik biri olmayla ünlü şarkıcının baş edemediğini ifade etti. 

Winehouse'un bir fotoğrafı geçen ay NFT olarak açık artırmaya çıkarılmıştı. Satıştan elde edilecek gelirin uyuşturucuyla mücadele eden sanatçılara bağışlanacağı belirtilmişti. 

 

Independent Türkçe, Metro, NME

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU