Sedat Peker'den yeni iddia: Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Belarus'ta

Peker, bu kez de Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın Belarus’ta olduğunu iddia etti

Fotoğraf: AA

2 Mayıs’tan beri yayınladığı videolarla gündeme oturan organize suç örgütü lideri Sedat Peker bu kez de Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın Belarus’ta olduğunu iddia etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda 40 yaş altı olanlara seslenerek "Ben kurtarıcınız değilim" diyen Peker iddialarını şöyle sıraladı.

1-Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, ben kurtarıcı değilim. Zaten kurtarıcı diye bir şey yoktur. Ben sizle anlaşma yapmış olan kırk yaş üstü birisiyim. Siz bana intikamımı almamda yardımcı olacaksınız, ben de size kurtarıcıya ihtiyaç olmadığını kanıtlayacağım.

2-Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, kurtarıcı olmak doğru soruyu sorabilmektir. Doğru soruyu sorabilirsen ve sorunun cevabını almak için ısrarcı olursan, toplum kurtulmuş olur.

3-Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Çiftlikbank'ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?

4-Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde görevli olan bazı insanların bu paradan pay aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden kişiler, aracı olan kişiler bellidir.

5- Ben örnek alınacak kişi değilim. Kurtarıcı değilim. Bazılarından kendi intikamımı alabilmek için size doğru soru sormayı ve onu takip etmeyi öğretecek kişiyim.

Yıldırım Demirören hakkındaki iddialarına yenilerini de ekleyen Peker, Demirören’e “OYAK’a Total’i fahiş fiyatla nasıl sattığını işledikten sonra Milangaz dosyasına geçeceğiz” diye seslendi.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU