İzin gününde jet ski'yle yangın söndüren itfaiyeci viral oldu

İtfaiyeci hareketleri YouTube videoları izleyerek öğrendiğini söyledi

İzin günündeki bir itfaiyecinin jet ski'yle yangın söndürdüğü görüntüler viral oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Oscar Herrera, New York eyaletindeki bir gölde bulunan bir tekne alevler içinde kalınca harekete geçti.

Rochester İtfaiyeciler Birliği tarafından paylaşılan videoda, Rochester'ın Kanada sınırında yer alan Ontario Gölü'ndeki Irondequoit Körfezi'nde izleyiciler itfaiyeciyi alkışlayıp "Evet, Evet adamım, Evet! Devam et" diye tezahürat ediyor.

İtfaiyeciler birliği gönderide "Bazen izinde ama daima itfaiyeci" ifadelerini kullandı.

İtfaiyeci Herrera, The Independent'ın yorum isteğine hemen yanıt vermedi fakat yerel haber kanalı WHAM'a verdiği demeçte alevlerin üzerinde bir su dalgası oluşturduğu manevraları YouTube videolarını izleyerek öğrendiğini söyledi.

Herrera "Tekneyi gördüm. Doğal olarak, neler olup bittiğini görmek istedim, bu yüzden oraya gittim ve orada yalnızca durumu izleyen birkaç jet ski vardı" dedi ve şunları ekledi:

'Yardımcı olmak için ne yapabilirim?' diye düşündüm. Bunu YouTube'da birkaç kez görmüştüm, bu yüzden kendim denemek istedim.

Video çarşamba günü çevrimiçi ortamda yayımlandığından bu yana 25 binden fazla kez görüntülendiği için Engine 10'da çalışan Herrera, bu yangınla mücadele tekniğinin YouTube'daki bir sonraki örneği olabilir.

Videoya yorum yapanlar doğaçlama acil durum müdahalesi karşısında övgüler yağdırdı.

Twitter kullanıcısı @HARVsalinas "Merkez, tüm birimleri çekin Burada bolca su var. Lol. İyi iş adamım! Hızlı düşündün" ifadelerini kullandı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU