Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi: Bizi de vurup gitti

Kripto para borası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, “Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Çok akıllı ve dürüst bir çocuktur. Bizi de vurup gitti” dedi

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer Hürriyet'e konuştu / Kolaj: Independent Türkçe

Türkiye, son dönemlerde kripto paralara olan talepteki patlamayla, dünyada en çok kripto para yatırım yapan üçüncü ülke konumuna yükseldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak dün Türkiye’de yaşanan olay kripto piyasasını karıştırdı. İddiaya göre Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü.

Bu iddianın duyulmasıyla müşteriler şirket merkezine hücum ederken, akşam üzeri Faruk Fatih Özer’den açıklama geldi. Özer, “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” dedi.

“Akıllı ve dürüst bir çocuktu”

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer Hürriyet'e konuştu.

Güven Özer yaptığı açıklamada, kardeşi ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Arkasında başka şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurtdışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım”

Faruk Fatih Özer’in şirketi Thodex’te işlem yağan çok sayıda kullanıcı dün farklı illerde suç duyurusunda bulunmuş, Özer ise akşam saatlerinde yaptığı açıklamada bir ortaklık görüşmesi için yurtdışına çıktığını ve geri döneceğini belirtmişti.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU