Mustafa Varank’tan Fatih Altaylı’ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim

Altaylı, Varank’ın yerli aşıda gönüllü olmasına ilişkin olarak “Bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler” demişti

Fotoğraf: AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Habertük yazarı Fatih Altaylı'nın bugünkü köşesinde yer alan "aşı" açıklamalarına yanıt verdi.

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yerli aşı için gönüllü denek olmasına ilişkin olarak bir yazı kaleme almıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Altaylı’nın Varank’ın daha önceden aşı olmuş olabileceğini söyleyen yazısında yer alan ifadeler özetle şöyleydi:

Gürsel çiftinin VLP aşısının Faz 1 çalışmalarında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da gönüllü denek olmuş. Doğrusu şaşırdım. Çünkü bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler. Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç. Yok eğer aşısını oldu ise şimdi başka bir aşı çalışmasına denek olması mümkün değil, doğru da değil.  Çünkü daha önce aşı olmuş olmak Faz 1 çalışmasını bozacak bir durum.

Varank da sosyal medya hesabından Altaylı'ya yanıt olarak şu ifadeleri kullandı: 

Her lüzumsuzluğa cevap vermem ama gönüllülerin aklını karıştırmak isteyen bu çok bilmişe cevap vereceğim. 30 Ocak 2020’de aşı geliştirmek isteyen hocalarıma başardıklarında gönüllü olacağıma söz verdim. O günden beri aşı yaptırmadan bekledim, yerli vlp aşı faz-1 gönüllüsü oldum.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU