Altun: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle idarede hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlamıştır

Altun, yeni sistemle denge ve denetleme mekanizmasının daha işler ve aktif hale geldiğini belirtti

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Tam 4 yıl önce milletimizin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tercih eden Türkiye, adeta bir devrim gerçekleştirmiştir” diyerek, Türkiye’nin yeni sistemle birlikte siyasetin günlük kısır tartışmalarından sıyrıldığını istiklal, istikrar ve istikbal için büyük bir adım attığını ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Altun, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte ülkemizde kuvvetler ayrılığı keskin bir şekilde tesis edilmiş, idarede hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlamış, denge ve denetleme mekanizması daha işler ve aktif hale gelmiştir” dedi.

Twitter’dan paylaşımda bulunan, 128 milyar dolar tartışmasına da değinen Altun, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bölgesel ve küresel alanda büyük bir ivme yakalayan ülkemiz eğitimden sağlığa, ekonomiden ticarete kadar birçok devrimi peş peşe gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.

Altun şöyle devam etti:

Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme hızından rahatsız olanlar ülkemizin ve milletimizin aleyhine dur durak bilmeyen bir iftira ve karalama kampanyasına başladı. Türkiye, yapay gündemlerle boğulsun, önünü göremesin istiyorlar. Çamur at, tutmazsa izi kalır diyorlar. Ülkemiz aleyhine ısrarla sürdürdükleri iftiralar kasıtlı bir planın parçası.  Eski Türkiye özlemi içinde, kendi imtiyazlarını yeniden kazanmanın derdindeler. Bunun için söylemeyecekleri yalan atmayacakları iftira yok. Yalan ve iftiralarının boyutu her geçen biraz daha büyüyor.

“Son günlerde ‘128 milyar dolar kayıp’ iftirasıyla yalanlarına bambaşka bir boyut kattılar” diyen Altun şöyle devam etti:

Merkez Bankası başta olmak üzere kurumlarımızı sadece görevlerini ifa ettikleri için itibarsızlaştırma yarışına girdiler. Aziz milletimiz uzunca bir zamandır bu zihniyetin hezeyanlarını ve iki yüzlülüğünü hayretle izlemektedir.  Yalan söylerken utanmıyorlar. Terör örgütü PKK ile ittifak yapıp vatan millet edebiyatı yapıyorlar. IMF ile otel lobilerinde basılıp milli ekonomi çığırtkanlığı yapıyorlar.

Altun, “Tek merkezden yönetilen kirli kampanyalardan medet umanlara bir kez daha sesleniyoruz” diyerek, “Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur, hangi iftirayı atarlarsa atsınlar, aziz milletimizin selameti, ülkemizin birlik ve beraberliği, büyük ve güçlü Türkiye için hiç durmadan çalışacağız” görüşünü paylaştı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU