Sekiz aylık bebek, üç yaşındaki abisinin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetti

Vurulma anında evde bulunan yetişkinler, silahları reşit olmayanlara erişilir kılmak suçundan yargılanabilir

Polis, 8 aylık bebeğin üç yaşındaki abisi tarafından vurularak hayatını kaybettiğini belirtti (ABC 13)

ABD'nin Teksas eyaletinde polis, bir bebeğin evlerinde emniyeti açık bir silah bulan üç yaşındaki abisi tarafından ölümcül şekilde vurulduğunu düşünüyor. 

Houston Polis Teşkilatı komiser yardımcısı Wendy Baimbridge, gazetecilere bebeğin cuma sabahı şehirdeki bir evde karnından vurulduğunu açıkladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Apartman dairesindeki iki yetişkin tarafından araçla yakındaki bir hastaneye götürülen 8 aylık oğlan, burada hayatını kaybetti. 

Komiser yardımcısı Baimbridge "Şu anı sadece ebeveynlere ve gözeticilere, silahlarının evdeki hiç kimsenin eline geçmesine izin vermemeleri için yalvarmaya ayırıyorum. Kaldırıp kilitleyin şunları" dedi.

Bu silahları emniyetli hale getirmek için yapabileceğiniz şeyler var. Lütfen bu aile için dua edin. Bu tam anlamıyla acıklı bir olay.

İlk olarak bebeğin götürüldüğü hastaneye çağrılan polis, sonradan vurulma olayının apartman dairesinde yaşandığını belirledi.

Dedektifler olayda kullanılan silahın yerini başta belirleyemese de onu daha sonra aile üyelerinin bebeği hastaneye götürmek için kullandıkları aracın içinde buldu.

Baimbridge, savcıların olayla ilişkili dava açılıp açılmayacağını hala belirlemeye çalıştığını, böyle bir kararın cinayet masası ve bölge başsavcılığına ait olacağını belirtti.

Olay gerçekleştiği anda evde 4 yetişkin bulunuyordu. Bu kişilerden ikisi evde kalırken, diğer ikisi de araçla hastaneye gitti.

Vurulma sırasında evde bulunan yetişkinlerden biri veya daha fazlası hakkında tabancayı reşit olmayanlar için erişilebilir kılma suçuyla dava açılabilir. 

Baimbridge, üç yaşındaki bebeğin kazaya dair bir şey söyleyip söylemediğini paylaşamayacağını ifade etti.

Komiser yardımcısı "Bu içler acısı bir olay. Ne zaman böyle hadiselerden birinde küçük bir çocuk ya da ufaklıklarımızdan birini yaralayıp öldüren herhangi bir şey yer alsa, durum feci ve derinden üzücü bir hal alıyor" dedi.

Başınıza gelmesini istemeyeceğiniz o vakalardan biri. Unutmayacağınız o vakalardan biri. Böyle bir vaka sizi bırakmaz çünkü tamamen masumlardır.

AP'den de yararlanılmıştır*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU