Yeni anket: Amerikalıların yarısına yakını Dwayne Johnson'ın başkan olmasını istiyor

Ünlü yıldız "Bu olursa halka hizmet etmek benim için bir onurdur" ifadelerini kullandı

48 yaşındaki Dwayne Johnson, Hollywood'un en çok kazanan oyuncuları arasında (Reuters)

ABD'de düzenlenen bir anket, katılımcıların en az yüzde 46'sının Hollywood'un The Rock (Kaya) lakaplı yıldızı Dwayne Johnson'ı başkanlığa aday olması halinde destekleyeceğini ortaya koydu.

Tüketici araştırmaları platformu Piplsay tarafından yayımlanan ankete göre, katılımcıların yüzde 29'u Dwayne Johnson'ı başkan adaylığında, aktör Matthew McConaughey'yi de Teksas Valisi adayı olması halinde destekleyeceklerini söyledi. Katılımcıların diğer yüzde 17'lik kısmıysa sadece Dwayne Johnson'ın başkanlığını destekleyeceklerini bildirdi.

Johnson da anketle ilgili haberi paylaştığı tweet'inde "Kurucu Babalarımızın yaklaşık iki metre uzunluğunda, kel, dövmeli, yarı siyah, yarı Samoalı, tekila içen, pikap araba kullanan, bel çantası takan bir adamın kulüplerine katılmasını tahayyül ettiğinden emin değilim. Ama bu olursa halka hizmet etmek benim için bir onurdur" ifadelerini kullandı.
 


Hollywood'un en çok kazanan oyuncularından biri olan eski profesyonel güreşçi, daha önce 2024 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olabileceğinin sinyalini vermişti. Johnson, şubatta USA Today'le röportajında da "Halk isterse gelecekte başkanlık için yarışmayı düşünürüm" demişti.

48 yaşındaki aktör, 2020 seçimlerinde başkan seçilen Joe Biden'a oy verdiğini söylemişti.

Angelina Jolie, Oprah Winfrey ve Tom Hanks de listede

Piplsay'in 30 bini aşın kişiyle düzenlediği ankette katılımcılara hangi ünlüleri başkanlığa aday olmaları halinde destekleyecekleri soruldu. Angelina Jolie yüzde 30 oranında destek alırken, yüzde 27 Oprah Winfrey, yüzde 22'yse Tom Hanks yanıtını verdi.

Katılımcıların yüzde 63'lük bölümü, siyasi yetenekleri ya da iyi bir ekipleri varsa Hollywood yıldızlarının iyi siyasetçiler olacağı yorumunda bulundu.


Independent Türkçe, Newsweek

DAHA FAZLA HABER OKU