Ümit Özat, Fenerbahçe’nin açıklamasına yanıt verdi: Hep Aziz Yıldırım'ın yanında oldum

Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde futboldaki FETÖ yapılanmasına dair açıklamalarda bulunan eski kaptanı Ümit Özat hakkında açıklama yaptı. Özat bu açıklamaya yanıt verdi

Fotoğraf: AA

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden sert bir açıklama ile tepki gösterdiği sarı lacivertlilerin eski kaptanı Ümit Özat’tan cevap geldi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Özat, FETÖ'ye karşı verdiği mücadele nedeniyle eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanında olduğunu söyledi.

Fenerbahçe yayımladığı bildiride “Haddini ve sınırını aştı” ifadelerini kullandı:

Fenerbahçe formasını giymiş bir kişi olarak Ümit Özat’ın 2018 yılından itibaren Kulübümüze dair yaptığı tüm açıklamaların ne anlam taşıdığını çok iyi bilmekle beraber kendisinin yorumlarını bugüne dek ifade özgürlüğü kapsamına değerlendirdik. Ancak söz konusu camiamız olduğunda çirkince iftira ve saldırıları yayın politikası haline getirmiş, kime ve kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen bir yayında verdiği son beyanatlarla Ümit Özat, bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır. Fenerbahçe takımının kaptanlık pazubandını taşımış bir insan kulübümüzün değerlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini de en iyi bilmesi gereken kişidir.

Özat’tan yanıt

Özat ise Twitter hesabından “Büyük Fenerbahçe Kulübüne ve Taraftarına” başlığıyla şu yanıtı verdi:

1- Ben Fenerbahçeliyim.
2- Futbol oynarken çok yıldızımız barışmasa da 2011 şampiyonluğundan sonra FETÖ'ye karşı tek başına verdiği mücadele ile hep Aziz Başkan’ın yanında oldum.
3-Takımımın bulunduğu durumdan ve tutarsız kararlarından rahatsızım. Yıllarca kaptanı olarak hizmet verdiğim kulübüme karşı kendimi sorumlu hissediyorum. Üslubumu beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama yanlış yoldasınız.
Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyorum.
Yıllarca başarısı için ter döktüğüm, beni ben yapan kulübümün iletişim kanalından şahsımla ilgili açıklamasını üzüntü içerisinde okudum. Üzüntümün sebebi; yıllarca kulübümüzün ilkelerini, Cumhuriyetimizin ilkelerini korumasına yönelik açıklamalarından gurur duyduğum kulübümün artık eskisinin aksine ilkeleri değil kişileri korumaya yönelik bir açıklama yapmış olmasıdır.
Emre Belözoğlu ile ilgili bir açıklama, üstelik de çirkin iftira dolu bir açıklama yapacağım paranoyasına kim ve nasıl yapıldı anlayamadım.
2018’den bu yana söylemlerimle neye ve kime hizmet ettiğim sorgulanarak Aziz Yıldırım ima edilmiş. Benim sorum şudur; Aziz Yıldırım neye hizmet etmiştir?
Yanıtım da budur;
Fenerbahçe’ye ve Atatürk’ün cumhuriyetine…

Özat ne demişti?

Fenerbahçe’nin futboldaki FETÖ yapılanmasına dair tepkisini değerlendiren Özat, “Kendi kapının önüne bak FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı?” şeklinde konuşmuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU