Justin Bieber yeni albümünü duyurdu: İnsanlara müziğimle teselli vermek istedim

Şarkıcı "insanların kendinden bir şey bulabileceği ve bağlanabileceği, böylece daha az yalnız hissedeceği şarkılar yapmayı" hedefliyor

Geçen sene Justin Bieber'ın hayatını ve çalışma tarzını anlatan 10 bölümlük bir belgesel dizi yayımlanmıştı (AFP)

Justin Bieber'ın yeni albümü gelecek ay çıkıyor.

Justice adlı albüm 19 Mart'ta dinleyicilere sunulacak. Bieber'ın son 11 yılda çıkardığı 6. stüdyo albümü olacak.

Bieber duyuruyu cuma günü sosyal medyadan yaparken, albümün kapağını da paylaştı.

Şunları yazdı:

Bu beli bükülmüş gezegende bu kadar kötülük varken hepimiz iyileşmeye ve insanlık için adalete hasretiz. Bu albümü yaparken hedefim insanlara teselli olacak müzik yapmak, insanların kendinden bir şey bulabileceği ve bağlanacağı, böylece daha az yalnız hissettikleri şarkılar yapmaktı.

Istırap, adaletsizlik ve acı insanları çaresiz hale getirebilir. Müzik birbirimize yalnız olmadığımızı hatırlatmanın harika yollarından biri. Müzik birbirimizle ilişkilenebilmemizin ve bağlanabilmemizin bir yolu olabilir.

 

Justice.jpeg

Justin Bieber'ın 19 Mart 2021'de çıkacak 6. stüdyo albümü Justice'in kapağı (justinbieber/Instagram)


Bieber, "adaletsizliği sadece müzik yaparak çözemeyeceğinin" farkında olduğunu belirterek şunları ekledi:

Ama şunu biliyorum ki hepimiz kendi yeteneklerimizi bu gezegenin ve birbirimizin yararına kullanarak payımıza düşeni yaparsak birlik olmaya çok daha yaklaşırız. Bu benim kendi payıma yaptığım küçük bir katkı. Benim üzerime düşen. İyileşmeye devam edebilmemiz için adaletin nasıl bir şey olduğuna yönelik diyaloğu sürdürmek istiyorum.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Justice ön siparişe açıldı. Albümde Bieber'ın geçen yıl eylülde yayımlanan Chance the Rapper'la düeti "Holy"nin yanı sıra Beeny Blanco'yla ortak çalışması "Lonely" ve 1 Ocak 2021'de yayımlanan single "Anyone" da olacak.

Yeni albüm, Bieber'ın Şubat 2020'de çıkardığı en son albümü Changes'ın ardından geliyor.

Changes liste başlarına yerleşen bir başarı olmuş ve 14 Mart'ta düzenlenecek 2021 Grammy Ödülleri'nde Bieber'a En İyi Pop Vokal Albümü adaylığı getirmişti. Bieber ayrıca "Yummy" ile En İyi Pop Solo Performans ödülüne, Quavo'nın eşlik ettiği "Intentions" ile En İyi Pop Düet/Grup ödülüne ve Dan+Shay'le yaptığı düet "10,000 Hours" ile En İyi Country Düet/Grup Performansı ödülüne de aday.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU