HDP’lilerden Nedim Şener ve Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusu

HDP Mamak İlçe Örgütü savcılığa başvurdu

Halkların Demokratik Partisi yöneticileri ve seçmenlerinin gazeteci Nedim Şener ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye tepkileri devam ediyor.

HDP Mamak İlçe Örgütü, HDP seçmenlerine hakaret ettikleri iddiasıyla Nedim Şener ve Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulundu.

"Kalaşnikof kurşunudur" benzetmesi

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, 20 Şubat’ta CNN Türk’te yayımlanan Tarafsız Bölge programında "PKK terör örgütünün siyasi ayağı HDP'dir. HDP ile kim iş birliği yaparsa o çamur üzerine bulaşır. O çamur, o kan üzerine bulaşır. Nettir. Bu kadar. Hiç tartışmıyorum. HDP'ye oy veren, PKK'nın kalaşnikof kurşunudur, neyse..." ifadelerini kullanmıştı.

Şener çok tepki çeken bu ifadelerinin ardından birkaç gün sonra köşesinde yer alan yazısında da "HDP’ye oy vermenin "yurttaşlık bilinci ile bağdaşmayacağını” söylemişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Özhaseki'nin tepki çeken ifadeleri

AK Parti’li Özhaseki de 20 Şubat’ta Kayseri’de yaptığı konuşmada HDP için "Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının” demişti.

HDP sitesinde dilekçe örneği

Her iki isme de partinin yetkili organlarından tepki geldi. HDP ayrıca parti sitesinde 2 dilekçe örneği paylaşarak tabanını iki isim hakkında suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

Mamak İlçe Örgütü savcılığa başvurdu

HDP Mamak İlçe Örgütü üyeleri de partinin çağrısına uyarak HDP seçmenlerine hakaret ettikleri gerekçesiyle Gazeteci Nedim Şener ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

 

 

 

Mezopotamya Ajansı, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU