Görüşmeden ilk kare: AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için Kabaktepe'nin adı resmi olarak açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, çarşamba günü yapılacak İstanbul kongresinde parti adayının Osman Nuri Kabaktepe olduğunu duyurdu

Fotoğraf: Twitter / @erkankandemir

AK Parti İstanbul İl Başkanı adaylığı için adı geçen Osman Nuri Kabaktepe, resmi olarak açıklandı.

Partinin Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili Erkan Kandemir, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Kabaktepe'nin aday olarak belirlendiğini duyurdu.

Kandemir açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kabaktepe'nin yer aldığı bir fotoğrafı da paylaşarak şunları kaydetti:

24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir.

Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak'a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul'umuza hayırlı olsun.

Mevcut AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak dün Twitter'dan paylaştığı açıklamasında, kongrede aday olmayacağını ve görevini devredeceğini ifade etmişti.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Esener Belediyesi'nde, AK Parti’li bazı belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdiği iddia edilmişti.

İddiaya göre, AK Parti’li 7 ilçe belediye başkanı diğer ilçe belediye başkanlarını da temsilen Erdoğan ile görüştü. Başkanlar, Bayram Şenocak'ın performansının İstanbul için yeterli olmadığını dile getirdi.

Erdoğan da bunun üzerine AK Parti İstanbul il başkanlığı için çeşitli isimlerle görüştü.

Yapılan görüşmeye; AK Parti’nin eski ilçe yöneticileri ve il teşkilatında görev alan isimler davet edildi. Erdoğan, Osman Nuri Kabaktepe'ye burada “Hayırlı olsun” dedi.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Yazar, STK yöneticisi ve siyasetçi olan Kabaktepe, 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babası.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU