Erkekler tarafından reddedilen funda sıçanı için dişi partner aranıyor

Veterinerler küçük memelilerin yalnız kalırlarsa strese girebileceklerini söylüyor

Bu Sevgililer Günü'nde aşkı arayan Birleşik Krallık'ın "en yalnız funda sıçanı" Greg'in fotoğrafı (Bluecross.org.uk)

"Birleşik Krallık'ın en yalnız funda sıçanının (degu)" aşk yaşamı yakın zamanda türdeşi kemirgenler tarafından reddedilmesiyle sarsıldı. Şimdi bu Sevgililer Günü için bir kez daha eş arıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)


Üç yaşındaki Greg, Oxfordshire bölgesindeki Burford kasabasında bulunan Mavi Haç (Blue Cross) barınak merkezine kasım ayında Charlie adındaki eşiyle birlikte gelmişti. Ancak Charlie diş sorunları nedeniyle epey acı çekiyordu ve bu nedenle veteriner ekibi 6 yaşındaki kemirgenin yaşamına son vermenin onun için yapılacak en "en iyi yürekli" şey olduğuna karar verdi.

Greg o zamandan beri yalnız.

Funda sıçanları yalnız olduklarında strese girerken, arkadaşları varken çok iyi hissediyorlar. Bu yüzden Mavi Haç ekibi Greg'e bir eş bulma peşinde.

Greg tanıştırıldığı iki farklı funda sıçanıyla iyi anlaşsa bile, bu duygular karşılık bulmadı. 

Greg şimdi yeni evinde dişi bir arkadaşla eşleştirilebileceği umuduyla kısırlaştırıldı.

Mavi Haç'ın merkez müdürü Hannah Wiltshire şunları söyledi: "Greg çok yalnız. Onu geçmişte başarıyla olduğu gibi bazı genç erkeklerle eşleştirmeyi denedik. Eşleştiklerini sevdi fakat onlar Greg'den hoşlanmadı.

"Şimdiyse ona dişi bir arkadaş bulmayı umuyoruz ama henüz ilgilendiği biri yok. Sevgililer Günü'nden önce aşık olmasını diliyoruz. 

"Funda sıçanları kendi başlarına zorluklarla başa çıkamıyor, dolayısıyla gerçekten Greg'e en kısa sürede yeni bir dost bulmak istiyoruz." *İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU