Kim Kardashian'ı soyan hırsız, olayı anlattığı kitaptan para kazanamayacak

Kardashian olayın yaşandığı gece tecavüze uğrayacağını sandığını açıklamıştı

Kardashian'ın mücevherlerini soyan kişilerin bu yıl görülecek davada yargılanması bekleniyor (AFP) 

Fransız mahkemesinin verdiği karara göre 4 yıl önce Paris'te soyulan ABD'li reality şov yıldızı Kim Kardashian'ın hırsızlarından Yunice Abbas, olayı anlattığı kitaptan gelir elde edemeyecek.

France24'ün haberine göre avukatlar Henri de Beauregard ve Mohand Ouidja, bu ay yayımlanan "I Kidnapped Kim Kardashian" (Kim Kardashian'ı Kaçırdım) kitabının satışına ilişkin mahkeme kararını salı aldıklarını belirtti. Karara göre mahkeme, kitabın satışına yönelik "haklara el konmasını onaylayan" bir hüküm verdi.

Bahsi geçen avukatlar, Kardashian'ın 2016 Paris Moda Haftası'na katılırken kiraladığı lüks konuttaki gece bekçisini temsil ediyor. 

Kendisini "part-time dolandırıcı" diye tanımlayan Abbas, konutta Kardashian'ı şaşırttıktan sonra ciddi bir miktar çaldığı gerekçesiyle tutuklanan 12 kişiden biriydi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Söz konusu kitabın başlığı 67 yaşındaki Abbas'ın kendisine yöneltilecek suçlamalara itiraz etmeyi planlamadığına işaret ediyor. 

Bununla birlikte soygun Fransa'da 20 yıldır gerçekleşen en büyük soygun olma özelliğini taşıyor. Soyguncular yaklaşık 9 milyon euroluk (yaklaşık 76 milyon TL) vurgun yapmıştı. 

Çalınan parçaların büyük bir kısmı bulunamasa da polis Abbas'ın bisikletle olay yerinden kaçarken düşürdüğü elmas kaplı bir haçı alabilmişti.

Abbas, yaşları 60 ile 72 arasında değişen ve basında "soyguncu dedeler" olarak bilinen 5 kişiden biriydi. 

Kardashian polise, aralarında üstünde polis ambleminin bulunduğu bir ceket giyen bir kişinin de olduğu soyguncuların kendisini plastik kablo ve bantla bağlayarak küvete koyduğunu söylemişti. 

Abbas kitabında kusursuz biçimde icra edilen bir suç diye tanımladığı olaya dair detaylar veriyor. 

Sorbonne Üniversitesi'ndeki çalışmalarını finanse etmek için bekçi olarak çalışan kişinin avukatları, müvekkillerinin "silah tehdidiyle birkaç kişi tarafından etkisiz hale getirildiğini" söyledi. Avukatlar uğradığı zararın tazmini için telif ücretine, müvekkillerine verileceği güne kadar el konacağını belirtti. 

Abbas ve söz konusu soygunu gerçekleştirenler soygundan üç ay sonra tutuklanmıştı. Hayatının 21 yılını hapiste geçiren Abbas sağlık nedenleriyle 22 ay sonra serbest bırakılmıştı.

 

Independent Türkçe, France24

DAHA FAZLA HABER OKU