MHK Başkanı Sabri Çelik: Komplo teorileri ile sizlerin üzerinde baskı kurulmaya çalışıldığını görüyoruz

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Süper Lig Hakemleri mayıs seminerine katılan MHK Başkanı Sabri Çelik, "Çok başarılı maçlar yaşadık ancak birkaç maçtaki kabul edilemez hatalar bizi üzdü. Bunun tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri aldık" dedi

Sabri Çelik / Fotoğraf: AA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen Süper Lig Hakemleri mayıs semineri, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre seminer, MHK Başkanı Sabri Çelik'in açılış konuşmasıyla başladı. Üç aydır görevde olduklarını belirten Çelik, "Geçtiğimiz 10 haftada Süper Lig'de 90 müsabakaya sizlerin atamasını yaptık. Çok başarılı maçlar yaşadık ancak birkaç maçtaki kabul edilemez hatalar bizleri oldukça üzdü. Bunların tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri aldık" ifadelerini kullandı.

"Zaman zaman üretilen komplo teorileri ile sizlerin üzerinde baskı kurulmaya çalışıldığını görüyoruz. Her maç sonunda kararlarınız en ince ayrıntıları ile sorgulanıyor" diyen  Sabri Çelik, hakemleri şu sözlerle uyardı:

"Biz bunların hepsinin bilincindeyiz. Sizlerin yapmış olduğu görevlerin de ne kadar zor olduğunun farkındayız ve sizleri elimizden geldiğince destekliyoruz. Ancak, sezonun bu son bölümünde sizi destekleyemeyeceğimiz, hakemlik kurumunu yıpratacak hatalar yapmayın ve daha dikkatli olun. Peki, sizler neleri daha iyi yapabileceğinizin farkında mısınız? Nelere odaklanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Lütfen son iki hafta performansınızı ve dikkatinizi en üst seviyeye çıkarın. Bu bizlerin değil sizlerin elinde. Bunları kendimiz için değil, sizin hakemlik kariyerlerinizin geleceği açısından söylüyorum. Bunları daha fazla düşünmek ve üzerinde çalışmak sizin için en büyük sorumluluktur."

 

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU