Selçuk Özdağ'dan MHP lideri Bahçeli'ye Kurtlar Vadisi ile yanıt: Kendisini fazla kaptırmamasını salık veririm

Özdağ paylaşımlarında "Böyle akıl ve mantıktan azade kurgular ancak bir filmin senaryosu olabilir. Bizler film çevirmiyoruz efendiler" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada isim vermeden Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nu hedef alarak "Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar" ifadesini kullanmıştı.

Bahçeli şöyle devam etmişti:

Sicili kabarık birisinin kavga anını kayda aldırması ve masumiyet pozuna bürünmesi bilindik bir numaradır. Film setlerindeki bu numara eskimiştir, alıcısı da kalmamıştır.

Bahçeli’nin yaptığı bu açıklamaya Ankara’da evinin önünde saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ’dan yanıt geldi.

Özdağ Twttier hesabından bir dizi paylaşım yaparak verdiği cevabında saldırıdan dolayı kimseyi suçlayıcı bir ifade kullanmadığını belirterek Bahçeli’ye “Kurtlar Vadisi senaryolarına ve  Hollywood  tarzı atraksiyonlarına kendisini fazla kaptırmamasını salık veririm” diye seslendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Özdağ paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

Kısa bir süre önce uğradığım silahlı,sopalı suikast girişiminden bu yana neredeyse iki hafta geçti.  Akabinde devlet ve siyaset kurumunun tamamına yakını konuyla ilgili büyük bir duyarlılık gösterdi. Hepsine bu vesileyle teşekkür ederim.

Saldırıdan itibaren hiçbir beyanımda, failleri bir siyasi partinin sevk ve idare ettiğine dair bir açıklamam olmadı. Yine her zaman olduğu gibi bazı karanlık noktaların vuzuha kavuşması adına birtakım sorular sordum.

Bu süreçte sorularımızdan ve yargının saldırıyı kovuşturmasından ne hikmetse hep bir kesimin rahatsız olduğunu gördük. Soruşturmayı yürüten savcıları organize bir şekilde tehdit edenler, saldırıyı olumlayan, ve hatta devamı gelecek diyenlerin kimlikleri ortada.

En üst perdeden delilerimiz çoktur, talimat beklemezler diyerek aslında birilerine “talimat beklemeyin talimatı” verenler, ya kendilerini çok akıllı yada bizleri çok saf sanıyorlar. Tüm bunları söyleyerek olağan şüpheleri bizzat kendi üstüne yöneltenlerin kim olduğu malum.

Siyasi suikast girişimi olduğuna şüphe duyulmayan saldırıdan kafama aldığım darbeler neticesi, 17 dikiş atılmış, parmağım kırılmış, gözüm ve kulağım duyu kaybına uğramış, bacaklarımın morarmayan yeri kalmamış ama Sn. Devletlulara göre bunları kendime ben yaptırmışım.

Saldırıyı kamuoyu önünde açıktan kınamamak bir tercih olabilir. Hatta şahsımla ilgili yöneticilerinizin bir sempatisi de olmayabilir. Peki, bireysel tavırların, kurumsal kimlikler üstüne perde yapılması, mazisi yıllara dayanan bir siyasi hareketin tarzı mı olmalıdır?

Bu beyan ve tavırlardan dolayı hayatın olağan akışına uygun olarak şüphelerin üstünüzde yoğunlaşmasının suçlusu niçin biz oluyoruz?Bu şüpheleri üzerinizden vareste tutmak için ne tür bir çabanız oldu?Çaba bir tarafa yangına körükle gidilerek devletin savcısı tehdit edilmedi mi?

Siyaseten gündeme gelmek için kendimize suikast girişimi tertip ettiğimizi, hatta bunu kayda bile aldığımızı dile getiren Sn Bahçeli’ye, Kurtlar vadisi senaryolarına ve  Hollywood  tarzı atraksiyonlarına kendisini fazla kaptırmamasını salık veririm.

Böyle akıl ve mantıktan azade kurgular ancak bir filmin senaryosu olabilir. Bizler film çevirmiyoruz efendiler. Kumpas ve desise kurmak bizim işimiz değil. Kaldı ki bu iddialarınızın kaynağı nedir? Niçin adaletin görevini yapmasını, herseyin açığa çıkmasını istemiyorsunuz?

Saldırıdan sonra oluşan kamuoyu baskısından dolayı mı şahsıma itibar suikastine başlandı? Bunu bizim organize ettigimiz iftirasını atarak neyin amaçlandığı da ortada.Son söz koalisyon hükumetine; Yargının yakasından elinizi çekin ve adalete müdahale etmekten vazgeçin artık.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU