Melih Gökçek, nasıl Kovid-19 aşısı olabildi?

"Kayınvalidem 105 yaşında. Aynı adreste 65 yaşın üstünde iseniz öncelikten yararlanıyorsunuz"

Fotoğraf: Twitter / Melih Gökçek

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırdığının duyurmasının gelen eleştirilere, “Kayınvalidem 105 yaşında. Aynı adreste 65 yaşın üstünde iseniz öncelikten yararlanıyorsunuz” yanıtını verdi.

72 yaşındaki Gökçek Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Karı-koca biz de Covid-19 aşımızı yaptırdık. Rabbim tüm hasta olanlara acil şifalar versin, bundan sonra da hiç kimseyi hastalıkla imtihan etmesin, ülkemizi ve dünyayı bir an önce selamete çıkarsın inşallah” ifadesini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Gökçek gelen eleştirilerin ardından yaptığı paylaşımda ise, “Bazı arkadaşlar aşıyı nasıl vurdurduğumuzu soruyor. Kayınvalidem 105 yaşında. Biliyorsunuz 85 yaş üstü öncelikli. Aynı adreste 65 yaşın üstünde iseniz öncelikten siz de yararlanıyorsunuz. Benim ve eşimin yaşı 65 üzeri olduğu için biz de yararlandık” açıklamasını yaptı.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü 21 Ocak'taki duyurusunda, "Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 90 yaş üzeri vatandaşlarımıza aşı uygulamalarımız başlamış olup sağlık çalışanlarımız tarafından bizzat evlerine gidilerek yapılmaktadır. Bu sabah itibari ile 85 yaş ve üzeri olan vatandaşlarımız da Bakanlığımızın randevu sistemi üzerinden randevu alarak aşılarını sağlık kuruluşlarında ya da evlerinde yaptırabileceklerdir. Randevular hastane veya Aile Sağlığı Merkezlerimizden, MHRS VE ALO 182 telefon hattı üzerinden oluşturulacaktır. 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın  yanında ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız da bu kapsamda aşı olabileceklerdir" bilgisini paylaşmıştı. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU