Perinçek: Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdi

Partisindeki istifalarla ilgili konuşan Perinçek, "108 değil 108 bin kişi 'Türk milletiyiz' kavramına karşı çıksın hiç fark etmez, atarız" dedi

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinden 108 kişinin istifa edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Perinçek şunları kaydetti:

Türkiye'de en çok izlenen insan Doğu Perinçek. Vatan Partisi şu anda çığ gibi büyüyor. Mardin, Hakkari, Yüksekova, Aydın, Balıkesir Türkiye'nin her yerinde büyüyor. PKK'nın çatısı altında olan sol ile tabii ki karşı karşıyayız. Onlar niye beni benimsesin. Sizin bahsettiğiniz şahıslar da Vatan Partisi'nin 'HDP kapatılsın' programına karşı çıkan, Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'in, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar. 10 tanesi medyadan açıklama yaptı, partimize bağlıyız diye, 29 tanesi partiden ayrılmış insanlar, bir kısmı da hala konuşulan insanlar.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Onlar partimiz için ayak bağı"

Partiden istifa eden kişilerin, "HDP kapatılsın" tavrına karşı koyan insanlar olduğunu öne süren Perinçek, "Onlar partimiz için ayak bağı. Parti programına karşı olduğu için haysiyet kuruluna verip atarız. Türk milletiz kavramına karşı çıkmışlardır. Türk milleti olduğumuz için Kürdistan programını bozduk. Türk Milletiyiz kavramı bizim için vazgeçilmez kavram. 108 değil 108 bin kişi 'Türk milletiyiz' kavramına karşı çıksın hiç fark etmez, atarız. Benim karşıma sahte solu getirmeyin" dedi.

Kendisinin "1968 gençlik hareketi"nin lideri olduğunu da söyleyen Perinçek, "Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdir. Silahlı mücadele girişimi başlayınca, onların karşısına ben çıktım ama gene çıkarım" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU