Diyanet'ten Arjantinli Müslümanlara destek: Buenos Aires'te İspanyolca Kur'an-ı Kerim dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Arjantin’e İspanyolca 7 bin kitap gönderdi

Fotoğraf: AA

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Arjatin’e gönderdiği İspanyolca kitaplar başkent Buenos Aires'teki Al Ahmad Camisi'nde cuma namazının akabinde düzenlenen etkinlikle dağıtılmaya başladı.

Arjantin İslam Merkezi'nin işbirliğinde düzenlenen organizasyona Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay da katıldı

Konuşmasında okumanın önemine vurgu yapan Altay,  "Okumak ile sorumluluk, hak duyarlılığı, güzel ahlak gibi değerler arasında doğrudan ve vazgeçilmez bir ilişki vardır. Bize düşen; bilgiyle, hikmet ve tefekkürle yeniden özümüze dönmek ve yaşadığımız çağın sorunlarına bilgiyle çözüm bulmaktır" dedi.

 

Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay.jpg
Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay / Fotoğraf: AA

 

Diyanet eğitimde işbirliğine hazır

Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da etkinliğe telekonferans yoluyla bağlandı. Diyanet'in dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar ile irtibat halinde olmaya çalıştığını belirten Atalay ise, "Bu eserlerimiz, okuyan kardeşlerimize, inşallah dini ilimleri elde etme konusunda bir nebze de olsa faydalı olursa, bundan çok büyük bir gurur duyacağımızı ifade etmek isterim" ifadesini kullandı.

 

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki Al Ahmad Camisinde Cuma namazının akabinde düzenlenen törende.jpg
Kitapların teslimi için Al Ahmad Camisi'nde cuma namazının ardından tören düzenledi  / Fotoğraf: AA

 

"Türkiye'nin dertlerimizle dertlenmesinden onur duyuyoruz"

Arjantin İslam Merkezi Başkanı Anibal Bachir Bakir, kitaplar için Türkiye'ye ve Diyanet'e teşekkür etti. Bakir, "Arjantinli ve İspanyolca konuşan Müslümanlar olarak Türkiye'nin bizi hatırlaması, bizim dertlerimizle dertlenmesi ve bize katkıda bulunmasından, özellikle de bizim ruhumuzu ve aklımızı besleyecek kıymetli kitapları tercüme etme işini üstlenmesinden ötürü onur duyuyor ve Türkiye'ye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

rjantin İslam Merkezi Başkanı Anibal Bashir Bakir, başkent Buenos Aires'teki Al Ahmad Camisinde Cuma namazının akabinde düzenlenen törende konuşma yaptı..jpg
Arjantin İslam Merkezi Başkanı Anibal Bashir Bakir  / Fotoğraf: AA

 

Bakir, Diyanet'in gönderdiği kitapların, adaletli bir biçimde, Arjantin'in dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmak için gayret göstereceklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gönderdiği 7 bin kitaplık desteğin Kur'an-ı Kerim'in İspanyolca meali, Kur'an-ı Kerim'in İspanyolca mealli tefsiri, Kur'an-ı Kerim öğrenimi için "Elif Ba", İmanım, Ahlakım, Peygamberim ve İlmihal kitapları ile 40 Hadis kartlarından oluştuğu belirtildi.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU