Alibaba'nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı

Ma, Çin'deki kırsal bölgede görev alan öğretmenler için düzenlenen konferansta yer aldı

Fotoğraf: AA

Geçen yıl Kasım ayından bu yana medyada görülmeyen Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın, nerede olduğu konusu tartışmalara neden olmuştu.

Ma'nın son tweet'in 10 Ekim'de atması ve programı olan "Afrika İş Kahramanları" programının finalinde de yer almaması kayıp iddialarını güçlendirmişti.

Bloomberg'de yer alan habere göre, online bir konferansa katılan ve burada bir konuşma yapan Ma iddialara son noktayı koydu.

Çin'deki kırsal bölgede görev alan öğretmenler için düzenlenen konferansta yer alan Ma, kendi öğretmenlik günlerinden kazandığı deneyimlerini paylaştı.

Jack Ma ve Alibaba 

Alibaba, 2000’lerin başında işletmelerin ürünlerini tüketicilere doğrudan satabildikleri bir çevrimiçi pazar kurarak muazzam bir çıkışa imza attı. 

Şirket, daha sonra internet üzerinden ödeme hizmeti veren Alipay ile ülke genelindeki satış işlemlerini kolaylaştırdı.  

Jack Ma’nın başında olduğu Alibaba, son 20 yılda eşi görülmemiş bir başarıya ulaşarak değeri 500 milyar doları geçen şirketler arasına girdi. 

Toplam 86 bin çalışanı bulunan Alibaba, şu an e-ticaretin yanı sıra, dijital medya, eğlence sektörü, bulut bilişim gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor.  

Çinli dev Alibaba'nın Türk e-ticaret sitesi Trendyol’a stratejik yatırım yaptığı açıklanmıştı. 

 

Independent Türkçe, Bloomberg
 

DAHA FAZLA HABER OKU