Gazeteci Orhan Uğuroğlu'na saldıranlardan birinin Etimesgut Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı ortaya çıktı

Saldırganlardan A.A. gazeteci Uğuroğlu'ndan şikayetçi oldu

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na saldıranlardan birinin MHP’li Etimesgut belediyesinde güvenlik görevlisi olduğu ortaya çıktı.

Uğuroğlu 15 Ocak Cuma günü öğle saatlerinde evinin önünde 3 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırı sonrası yakalanan ve gözaltına alınan 4 kişi daha sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yeniçağ'dan Berkay Bigeç'in haberine göre; Uğuroğlu’na saldıranlarlardan 1993 doğumlu O.K.Y. polise verdiği ifadede Etimesgut Belediyesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

O.K.Y iş adresi olarak da Etimesgut Belediyesi’nin adresini verdi. 2019 yılındaki seçimde Etimesgut Belediyesi'ni MHP kazanmış başkan da Enver Demirel olmuştu.

Diğer saldırganlardan D.K ise ikamet adresi olarak yine Etimesgut’u gösterdi. Saldırganlardan A.A’ ise polise verdiği ifadede "Uğuroğlu bize hakaret etti, davacı ve şikayetçiyim" dedi. 

 

Yeniçağ

DAHA FAZLA HABER OKU