Erdoğan’dan sosyal medya yorumu: Önemli ama şişirme bir şey

“Bizim partililerimizle, üyelerimizle, halkla doğrudan temasa önem vermemiz lazım”

Fotoğraf: AA

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partililere sosyal medyanın şişirme bir yer olduğunu söylediğini aktardı. Selvi’nin ifade ettiğine göre Erdoğan, AK Partililere “halkla doğrudan temas etme” talimatı verdi.

Selvi, bugünkü köşe yazısında Optimar’ın sosyal medya ve seçmen konulu bir anketini paylaştı. Anketin künyesini paylaşmayan Selvi, şunları ifade aktardı:

AK Partililer Facebook’cu, CHP’liler Twitter’cı, MHP’nin önceliği ise Facebook. HDP’liler ise ezici bir çoğunlukla Twitter’cı. İYİ Partililerin tercihi ise Facebook. AK Parti ve İYİ Partililerin ikinci tercihi Twitter’dan yana. CHP, MHP ve HDP’liler ikinci sırada Instagram diyor.

Tabii siyaset de sosyal medyaya ilgisiz değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter’daki takipçi sayısı 8 milyon 250 bin. Kılıçdaroğlu’nun ise 7 milyon 304 bin takipçisi var. Bahçeli’nin takipçi sayısı 5 milyon 459 bin olurken, Akşener’i 4 milyon 267 bin kişi takip ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Selvi, daha sonra Erdoğan’ın sosyal medya konusundaki ifadelerini şu satırlarla paylaştı:

Sosyal medya gençler ve kadınlar üzerinde daha çok etkili oluyor. Siyasette sosyal medya bir gerçek ama her şey değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MYK’da sosyal medyayla ilgili bir tartışma üzerine, “Sosyal medya önemli ama aynı zamanda çok şişirme bir şeydir. Bizim partililerimizle, üyelerimizle, halkla doğrudan temasa önem vermemiz lazım” diyor. Ardından da ekliyor: “Ruberu, yani yüz yüze görüşme.”

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU