James Bond'un yıldızı rolü öğrenci kredisini ödemek için kabul etmiş

Ünlü oyuncu bugünden bakınca rolün hayli sorunlu yanlarını gördüğünü belirtiyor

Quantum of Solace filminin başrolü Daniel Craig, artık James Bond karakterini canlandırmayacak (MGM/Sony Pictures)

Daniel Craig'in başrolünde olduğu 2008'de yayımlanan James Bond filmi Quantum of Solace'te yer alan Gemma Arterton "bir kilise faresi kadar yoksul olduğu" ve okul harcını ödemek için filme dahil olduğunu açıkladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Daily Mail'in haberine göre 34 yaşındaki oyuncu filmlerde kadınlara dair sürdürülen cinsiyetçi klişeleri ima ederek 007'nin kadın karakterine dair "çok fazla yanlış" gördüğünü söyledi.

Eline geçen oyunculuk fırsatına dair konuşan Arterton şu ifadeleri kullandı:

Kariyerimin başlangıcında bir kilise faresi kadar yoksuldum ve sadece çalışıp para kazanabildiğim için mutluydum. Quantum of Solace'i kabul ettiğim için hala eleştiriler alıyorum ama 21 yaşındaydım ve öğrenci kredim vardı.

Strawberry Fields karakterini canlandıran ünlü oyuncu şunları ekledi:

Ama yaşlandıkça Bond kadınlarının çok yanlış olduğunu fark ettim. Strawberry hayır demeliydi ve gerçekten düz ayakkabılar giymeliydi.

James Bond serisi kısa süre önce koronavirüs pandemisi nedeniyle vizyon tarihi birden fazla kez ertelenmek zorunda kalan Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Time) filmiyle gündeme gelmişti. Ayrıca Craig emekli olduktan sonra yeni James Bond'un kim olacağı da merak edilen başlıklardan biriydi. 

 

Independent Türkçe, Daily Mail

DAHA FAZLA HABER OKU