Türk ekipleri, sosyal medyada dünya sıralamasında: Fenerbahçe, kasım ayında 10,2 milyon etkileşimle dünya ikincisi

Süper Lig ve alt lig kulüpleri, dijital ortamda dünyanın önde kulüpleriyle yarışıyor. Süper Lig'den Fenerbahçe, kasım ayında dünya ikincisi oldu. Alt liglerde mücadele eden kulüpler de sosyal medyadaki başarılarıyla adından söz ettirdi

Fenerbahçe, ekim ayında Twitter'da dünyanın en çok etkileşim alan kulübü olma özelliğini kasım ayına yansıtamadı / Fotoğraf: AA

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe Kulübü, sosyal medya araştırmalarıyla bilinen Deportes&Finanzas'ın Kasım 2020 verilerine göre dünya genelinde Twitter'da en fazla etkileşim alan ikinci takım oldu.

 

 

Sarı-lacivertliler, kasım ayı boyunca toplam 10 milyon 200 binden fazla etkileşim alarak, 12 milyon 700 bin görüntülenme alan Barcelona'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Güney Amerika'nın en bilinen kulüplerinden Flamengo ise 7 milyon 470 bin etkileşimle üçüncü oldu.

Sarı-lacivertli ekip, ekim ayında 12,1 milyon etkileşim alarak dünyanın zirvesinde yer almıştı.

Kasım ayının lideri Barcelona ise 11,9 milyon gösterimle ikinci sırada kalmıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)


Fenerbahçe, Türkiye'de rakipleri arasında zirvede

Süper Lig'de "Dört Büyükler" olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un yeşil sahalardaki rekabeti, dijital dünyada da sürüyor.

Deportes&Finanzas'ın 1 Ocak-30 Kasım 2020 verilerine göre Twitter'da en çok etkileşim alan takım, ekim ayında olduğu gibi yine Fenerbahçe oldu.

 

 

Twitter'da 11 aylık süreçte toplam 65 milyon 700 bin izlenme elde eden Fenerbahçe'yi, 53 milyon 100 bin ile Galatasaray izledi. 

Beşiktaş ise söz konusu süreçte rakiplerinin gerisinde kalarak 25 milyon 300 bin etkileşim aldı. 

Trabzonspor'un 10 milyon 500 binle dördüncü olduğu listede Fenerbahçe'nin erkek basketbol takımı Fenerbahçe Beko, 6 milyon 650 bin etkileşim alarak Süper Lig ekiplerini geride bıraktı ve beşinci sıraya yerleşti.

2. kategoride 2 Türk takımı ilk 10'da

Deportes&Finanzas'ın Instagram verilerine göre 2. kategoride mücadele eden takımlar listesinin ilk 10 sırasına iki Türk takımı girdi.

3 milyon 290 binden fazla etkileşim alan Cruzeiro listenin zirvesinde yer alırken, Almeria 1 milyon 720 bin ile ikinci, Real Zaragoza ise 709 bin ile üçüncü oldu.

 

 

Türkiye'de TFF 1. Lig ekibi Samsunspor 525 bin izlenme ile 7. olurken, Adana Demirspor 480 bin görüntülenme ile 10. oldu.

Söz konusu sıralamada Bursaspor ise 448 bin rakamına ulaşarak listenin 14. sırasında yer aldı.

3. kategoride Amedspor, Sakaryaspor ve Kocaelispor ilk 10'a girdi

Hazırlanan rapora göre, Instagram'da dünyada 3. kategoride mücadele eden takımlar sıralamasında Türkiye'de üç ekip yer aldı.

Santa Cruz'un 574 bin görüntülenme ile zirvede yer aldığı listede Club Do Remo 541 bin ile ikinci, Paysandu 509 bin ile üçüncü oldu.

 

 

TFF 2. Lig'de mücadele eden Amedspor, 314 bin etkileşim ile 4. olurken, Kocaelispor 274 bin ile 7., Sakaryaspor ise 260 bin etkileşim alarak 8. sırada kendine yer buldu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU