Ivanka ve eşi, "Milyarderlerin Sığınağında" 30 milyon dolara arsa aldı

Ada, 13 kişilik polis gücü ve 7/24 silahlı deniz devriyesi tarafından korunuyor

Ivanka Trump ve Jared Kushner'ın "Milyarderlerin Sığınağı" olarak bilinen yüksek güvenlikli Miami adasında 30 milyon dolara (yaklaşık 234 milyon TL) arsa satın aldığı belirtildi.

New York Post'a göre, Trump'ın büyük kızı ve damadı, 13 kişilik bir polis gücünün ve sularında 7/24 devriye gezen silahlı bir deniz biriminin bulunduğu özel Indian Creek Adası'nda arazi satın aldı.

Çiftin yaklaşık 1,2 kilometrekarelik bariyer adasındaki arsayı şarkıcı Julio Iglesias'tan satın aldığı ve okyanus kenarında lüks bir mülk inşa ettirmeyi planladığı kaydedildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yıllık 472 bin 764 dolar (yaklaşık 3,7 milyon TL) emlak vergisiyle piyasaya 31,8 milyon dolara (yaklaşık 250 milyon TL) sunulan arsa için anlaşılan satış tarihi 17 Aralık oldu. Söz konusu arsa en son 2014'te 21,6 milyon dolara (yaklaşık 170 milyon TL) satılmıştı.

Kıyıdan 60 metre içeride bulunan ve yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik bir alanı kaplayan arsa, Başkan Donald Trump'ın Mar-a-Lago'daki mülküne de sadece bir saat mesafede yer alıyor.

Kasaba yönetimine göre adadaki 41 arsayı toplamda 37 mülk sahibi elinde tutuyor. 2019 sonunda adada, yaklaşık 6 bin metrelik bir golf sahası ve kulüp binasının yanı sıra 31 hane bulunuyordu.

New York şehrinden uzaklaşmaya istekli olduğu konuşulan çiftin New Jersey ve Florida'yı araştırdığı söyleniyordu.

Manhattan'ın Park Avenue bölgesinde bir daireleri olan çift, New Jersey eyaletine bağlı Bedminster'daki Trump Ulusal Golf Kulübü'nde yer alan kır evlerini de genişletiyordu.

Fakat Trump'la Beyaz Saray'da birlikte çalışmalarının ve Ivanka Trump'a dair Manhattan'ın her yerinde beliren "İstenmiyor" posterlerinin ardından çift New York'a dönüşte pek sıcak karşılanmayabilir.
 


New York Post'a konuşan bir kaynak, "Kushnerlar ne zamandır Florida'da mülk satın almak istiyordu, New York'taki evleri de duracak" dedi.

Adanın mevcut ve eski sakinleri arasında Julio Iglesias, milyarder Carl Icahn, finansçı Charles Johnson, Miami Dolphins'in eski koçu Don Shula ve süper model Adriana Lima bulunuyor.

Ivanka Trump'ın temsilcileri ve Beyaz Saray, konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU