Bahçeli: Seçim yenileme kararı çıkarsa mitili İstanbul'a atacağım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularını yanıtladı, "Parti olarak İstanbul'da seçimlerin yenilenmesinden yanayız" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli / Fotoğraf: AA (Arşiv)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” dedi. 

"Seçimin yenilenmesinden yanayız"

Gazetecilerin İstanbul seçimlerine ilişkin sorularına cevap veren Devlet Bahçeli, “İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur.Yüksek Seçim Kurulu'nun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız" diye konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"İstanbul'a mitili* atacağım"

Bahçeli İstanbul'da seçimler yenilenirse karargahlarını İstanbul'a taşıyacaklarını da söyledi:

"Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız. Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım.” 

"Rüzgar ekeyim derken fırtına biçebilirler"

“CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” ifadelerini kullanan Bahçeli, üslubun kaba ve bayağı olduğunu söyledi:

“Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir.”

 

Mitil: İçine yün, pamuk vb. doldurulan beyaz yastık veya yorgan kılıfı (TDK)

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU