Bursa’da "MasterChef'e para" tartışması: 600 bin TL+KDV’yi kim ödedi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarışmanın Bursa’da çekilen bölümü için yapılan ödemenin yarısının Bursa Ticaret Sanayi Odası tarafından karşılandığını açıkladı. BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise yalanladı

Programın Bursa'da çekilen bölümü için kanala ödendiği iddia edilen para tartışmaya neden oldu / Fotoğraf: Twitter @YS_Turkoglu

MasterChef'in Bursa'da çekilen bölümü şehirde tartışma yarattı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, AK Parti'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarışma için yapılan ödemenin yarısının Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından karşılandığını açıkladı. Ancak BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamayız. Bizim bu tür faaliyetler için bütçemiz yok” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bursa’nın tarihi mekanlarında çekildi

TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef'in 22 Kasım'daki bölümü Bursa'nın tarihi mekanlarında çekildi.

Programda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 jüri üyesine ödül verdi.

 

masterchef.jpg
Fotoğraf: Twitter @YS_Turkoglu

 

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ise, yarışma için Büyükşehir Belediyesi'nin 600 bin TL+KDV tutarında ödeme yaptığını söyledi.

Ödemeyi kim yaptı?

Aktaş, Meclis toplantısında konu gündeme getirilince ücretin yarısının Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılandığını söyledi ancak ne kadar ödeme yapıldığını açıklamadı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise, Aktaş'ı tekzip eden bir açıklama yaptı.

Kovid-19 tedavisi nedeniyle evinde karantinada olan Burkay, “Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamıyoruz, BTSO olarak bu tür faaliyetlere bütçemiz yok. Alinur Başkan programdan bana bahsetti, sponsor olalım diye, ben de Bursa'da gıda işi yapan arkadaşlara bahsettim, onlar sponsor oldular ve hatta programda konuk oldular” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu duruma tepki göstererek, “Alinur Aktaş, herkesin evine ekmek götürebilmenin derdine düştüğü bir dönemde, TV programı için Bursa'nın yaklaşık 500 bin TL'sini daha heba etti” dedi.

Türkiye'nin en büyük gelire sahip 4 belediyesinden birisi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu dönemde borç batağına sokulduğunu ve Bursalıların parasının ‘har vurulup harman savurulduğunu' iddia eden İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, daha Rize'de yapılan meydan için gönderilen 584 bin TL'nin mürekkebi kurumadan, şimdi de TV kanallarına tanıtım için büyük paralar ödendiğini öne sürdü.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU