Salgın filminin yıldızı Jude Law: Uzmanlar o dönem pandeminin kaçınılmaz olduğunu biliyordu

Koronavirüs pandemisinin ardından yeniden meşhur olan Salgın filminin yıldızı Law, filmin yapımı için temasa geçilen uzmanların o dönem pandeminin geleceğinden emin olduğunu söyledi

Law, filmde Alan Krumwiede isimli bir komplo teorisyenini canlandırmıştı (Warner Bros.)

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı ve Salgın (Contagion) filminin oyuncuları arasında yer alan Jude Law, kısa süre önce çekilen bir videoda 2011 yapımı filmin bilim danışmanlarının pandeminin kaçınılmaz olduğunu bildiklerini söyledi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Steven Soderbergh’in yönettiği ve Scott Burns’ün yazdığı gerilim filmi Law’un yanı sıra Matt Damon, Gwyneth Paltrow ve Kate Winslet gibi birbirinden ünlü Hollywood yıldızlarını barındırıyor. 

Salgın filmi, koronavirüs salgının patlak verdiği bu yılın başında izlenme listelerinde hızla zirveye yükselmişti. 

Screen Rant'in haberine göre Law’un yer aldığı videoda ünlü oyuncu filmin çekimlerinin yapıldığı döneme dair şu ifadeleri kullandı:

Kesinlikle bunun gerçekleşeceğine dair bir his vardı. Sette bizimle birlikte müthiç bilim insanları vardı. Çok bilgili ve gelecekten ne umulacağını bilen deneyimli kişilerdi ve bize bunun yaşanacağını söylediler. Salgına dair durum 'ne zaman' gerçekleşeceğiydi, 'ya gerçekleşirse' problemi değildi.

Korkunç olan şey böyle bir şeyi film setinde uzamanlardan danışmanlık aldığınız için öğreniyorsunuz.

Bu 10 yıl önceydi, belki de 9. Fakat 2020 başladığında, Çin’de ve dünyada nelerin hızla ortaya çıktığını duyduğumuzda alarm zilleri çaldı. Ne yazık ki çok şaşırmamıştım.

 

 

Law ayrıca filmin çekimlerinin bitmesinin ardından muhtemel bir salgından çok korktuğunu ancak farklı projelere geçtiğinde bu kaygının azaldığını belirtti. 

 

Independent Türkçe, Screen Rant

DAHA FAZLA HABER OKU