ABD'deki kanlı AVM saldırısıyla ilgili 15 yaşında bir çocuk yakalandı

FBI ajanları da çatışmanın olduğu yere giderek polise yardım etmişti

Olay yerine yaklaşık 75 polis gönderilmişti (NBC)

Cuma günü ABD'nin Wisconsin eyaletinin Wauwatosa kentindeki Mayfair isimli alışveriş merkezinde (AVM) yaşanan ve 8 kişinin yaralandığı çatışmayla ilgili olarak bir kişi yakalandı. 

Wauwatosa polisi, 15 yaşındaki bir erkek çocuğunun gözaltına alındığını bildirdi. Kentte olayla ilgili başka gözaltıların da yapıldığı dün düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna açıklandı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

CBS, olay yerinde bulunan silahın şüpheliye ait olduğunu belirtti. Polis de 15 yaşındaki çocuğun alışveriş merkezinden çıkan diğerlerinin arasına saklanarak kaçtığını duyurdu. 

Çatışmanın iki grup arasındaki kavganın ardından başladığını ifade eden polisler, olayın artık toplum için herhangi bir tehlike arz etmediğini de söyledi. 

Yerel saatle 15.00 civarı başlayan çatışma, 7 yetişkin ve bir ergenin hafif yaralanmasıyla atlatılmıştı. Yaralılardan dördünün olayla hiçbir ilgisinin olmadığı bildirilmişti. Bütün yaralılar dün itibarıyla taburcu edildi. 

Şubat ayında aynı alışveriş merkezinde 17 yaşındaki siyahi bir genç polis tarafından öldürülmüş, kolluk kuvvetleri ilk ateşi maktul Alvin Cole'un açtığını iddia etmişti. Bu olay, alışveriş merkezinin ABD'de Siyahilerin Hayatı Önemlidir gösterilerinin düzenlendiği pek çok yerden biri haline gelmesine neden olmuştu. 


Independent Türkçe, CBS, CNN

DAHA FAZLA HABER OKU