İlk Oscarlı Müslüman oyuncu Mahershala Ali dini inancından ötürü seks sahnelerini reddettiğini açıkladı

Oscar ödüllü aktör, 1999'da Müslüman olmuştu

Ali, Ay Işığı filmindeki rolüyle Oscar kazanan ilk Müslüman aktör oldu (Reuters)

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'nin çekim sürecine değinen Mahershala Ali, dinine duyduğu saygı gereği seks sahnesinde yer almayı reddettiğini açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Oscar ödüllü oyuncu, 2008 tarihli David Fincher filminde, karakterinin hoşlandığı Queenie'yi canlandıran rol arkadaşı Taraji P. Henson'la mahrem sahnelerde rol almama koşuluyla Tizzy Weathers rolünü oynamayı kabul etmiş.

Common'ın podcast programı Mind Power Mixtape'te konuşan oyuncu, "Eski menajerim beni aradı ve 'Mahershala, rolü aldın' dedi. Ben de 'Yalnız bir şey var... Öpüştükleri bir seks sahnesi var ya... Eğer seks sahnesi varsa bunu yapamam' dedim" diye konuştu.

1999'da Müslüman olan Ali, menajerine "Seks sahnesinde rol almam" dediğini hatırladı.

Aktör şöyle ekledi:

Taraji ve ben öpüşmeye başladık ve kadrajdan çıktık... (Fincher'ın) biraz seksi hareketler görmeyi deneyip denemediği belli değildi, denediğinden şüpheliyim... Ama kendi adıma... 15 yıl önce o zamanlar bile, sadece dinime saygı duyulması amacıyla 'Tamam, sadece bu noktaya kadar gidebilirim' diyordum.

Ali, 2017'de Ay Işığı filmindeki yardımcı rolüyle Oscar kazanan ilk Müslüman aktör olmuştu.

Din değiştirmesiyle ilgili olarak, Radio Times'a "Fiziksel deneyimimi daha huzurlu kılan bir şeyle bağlantı kurduğumu hissettim" demişti.

Fincher'ın Yurttaş Kane'in yapımıyla ilgili son filmi Mank, şu anda Netflix'te yayımlanıyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU