Bodrum Belediye Başkanı Aras hakkında yere atılan çöpleri toplattırmayacağı gerekçesiyle suç duyurusu

Avukat Göray Karadut, belediye başkanı Ahmet Aras'ın yere çöp atanlar nedeniyle tüm halkı cezalandırdığını ifade etti

Fotoğraf: Twitter @ ahmetarasbodrum

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, yere çöp atılmasına tepki gösterdi ve kirletilen bölgeyi temizletmeyeceğini duyurdu.

Başkan Aras'ın paylaşımı başına dert açmışa benziyor. 

"Bu şekilde bulmaları için temizletmeyeceğim"

Aras, ilçeye bağlı Yahşi-Taşlıkburun mevkisinde deniz kenarındaki bir çöp kutusunun etrafında yere atılan çöp atıldığını gördü. 

Bunun üzerine kirletilmiş bölgenin bir fotoğraf paylaşan Aras, "Bu sabah, Yahşi-Taşlıkburun. Çöp kovası ve çevresi. Akşam aynı kişiler geldiklerinde bu şekilde bulmaları için temizletmeyeceğim. Bakalım ne düşünecekler" ifadelerini kullandı.
 


Avukattan suç duyurusu

Aras'ın paylaşımının ardından ilçede yaşayan avukat Göray Karadut harekete geçti.

Başkan Aras'ın paylaşımının doğru olmadığını düşünen Karadut, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Karadut, Bodrum Belediye Başkanı Aras'ın görevi kötüye kullanma suçunu işlediğini belirterek yaptığı suç duyurusunda, Belediye Kanunu'na atıf yaparak, yerel yönetimlerin çevre sağlığı, temizlik ve katı atık gibi konulardaki sorumluluğuna dikkat çekti.

"Sele karşı önlem almayalım, dere yatağına ev yapanlar utansın"

Aras hakkında kamu davası açılmasını talep eden Karadut, Independent Türkçe'ye yaptığı açıklamada, belediye başkanının görevini yapmadığını ifade etti.

Avukat Göray Karadut, şunları söyledi:

Bu sosyopatik bir davranış. Vandalların yaptığının cezasını halk çekemez. Her yağmur yağdığında Bodrum'u sel basar. Çünkü dere yataklarına yol, ev yapılmış. O zaman her sel olduğunda önlem almayalım, o evleri, yolları yapanlar utansın. Ocağı açık bırakıp evi yanan insana ders olsun diye yangını mı söndürmeyeceksin? Bütün halk cezalandırılamaz.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU