Quentin Tarantino'dan "Bir Zamanlar... Hollywood'da" romanı geliyor

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, son filmini roman olarak yazacağını söyledi

Quentin Tarantino daha önce uzayda geçen bir Ucuz Roman (Pulp Fiction) filmi çekmek istediğini söylemişti (AFP)

Ucuz Roman (Pulp Fiction), Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino, 2020 Oscar Ödülleri’nde 10 dalda aday gösterilen filmi Bir Zamanlar… Hollywood’da’nın romanını yazacağını açıkladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir Zamanlar… Hollywood’da vizyona girmesinin ardından hem Tarantino hayranlarından hem de eleştirmenler olumlu yorumlar almıştı. Brad Pitt filmdeki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. 

Film Leonardo Dicaprio’nun canlandırdığı televizyon oyuncusu Rick Dalton’ın, Brad Pitt’in canlandırdığı en yakın arkadaşı Cliff Booth’la birlikte film endüstrisinde kalmaya çalışmasını anlatıyor. 

Screen Rant'in haberine göre Tarantino kısa süre önce verdiği röportajda filmin kitap olarak kaleme alınmasına dair şu ifadeleri kullandı:

1970’lerde okuyarak büyüdüğüm ilk yetişkin kitapları film romanlarıydı. Ve bugüne kadar bu türe karşı büyük bir sevgi duydum. Bu nedenle bir film romanları meraklısı olarak edebiyatta köşeye itilmiş ancak sevilen alt türe katkımı Bir Zamanlar… Hollywood’da’yla duyurmaktan gurur duyuyorum. Karakterlerimi ve dünyalarını, sinematik muadilinin yanına (umarım) oturabilecek edebi bir çabayla daha fazla keşfetmekten heyecan duyuyorum.

Tarantino’nun böylesi bir karar alması filmde karakterlerine ve onların dünyalarına dair söyleyecek daha pek çok şeyi olduğuna işaret ediyor. 

 

Independent Türkçe, Screen Rant

DAHA FAZLA HABER OKU