Albayrak Instagram hesabını da kapattı

Albayrak’ım sayfasına girmek isteyenler, “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor” uyarısıyla karşılaştı

Fotoğraf: AA

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak, Instagram hesabını da kapattı.

Albayrak’ım sayfasına girmek isteyenler, “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor” uyarısıyla karşılaştı.

Ekran Resmi 2020-11-09 23.45.50.png
Ekran alıntısı: Instagram


Albayrak Instagram hesabından istifa ettiğini açıklamış, mesaj tartışmalara neden olmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Albayrak istifasını sağlık sorunlarına dayandırmıştı.

"Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" ifadelerinin yer aldığı mesaj şöyle devam etmişti:

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.
Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.
Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.
Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.
Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.
Sonumuzu hayreylesin...

.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU