Hakkari'de PKK'lılar tarafından öldürülen işçiler son yolculuklarına uğurlandı

Öldürülen Gündüz ve Ölmez'in cenazesi, Hakkari'deki otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi

Fotoğraf: AA

Hakkari'nin Derecik ilçesinde PKK mensuplarının yol çalışması yapan iş makinesine yönelik saldırısında öldürülen işçiler Selim Gündüz, Zeki Ölmez ve Reşat Keskin son yolculuklarına uğurlandı.

Derecik ilçesinde Irak sınırına yakın iki üs bölgesi arasında yol çalışması yapan iş makinesine PKK'lılarca füze ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda öldürülen Gündüz ve Ölmez'in cenazesi, Hakkari'deki otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. 

İşçilerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri, Yüksekova ilçesindeki İhsaniye Camisi'nin yanındaki tören alanına getirildi.

Cenaze namazını İlçe Müftüsü Şakin Şahin kıldırdı ve dua etti.

Törene katılan protokol üyeleri, işçilerin yakınlarını teskin etti, başsağlığı diledi.

Gündüz, Kamışlı köyüne bağlı Kilimli mezrasında, Ölmez de Akalın Mahallesi'nde dualar eşliğinde toprağa verildi.

Törene işçilerin yakınları, Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Muammer Alper, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, ilçeye bağlı belde belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşları katıldı.

Reşat Keskin'in cenazesi Van'da toprağa verildi

Aynı saldırıda öldürülen Reşat Keskin'in cenazesi ise, Hakkari'deki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. 

Yakınları tarafından Van'ın Edremit ilçesine getirilen Keskin için Eski Eminpaşa Camisi önünde tören düzenlendi. 

İl Müftü Vekili Sacid Emiri, cenaze namazını kıldırdı, dua etti. 

3 çocuk babası Keskin, Eski Şehir Mezarlığında dualar eşliğine toprağa verildi. 

Törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Edremit Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve Keskin'in yakınları katıldı.

Vali Bilmez, törenin ardından işçilerin yakınlarını teskin etti, acılı aileye başsağlığı diledi.

Ne olmuştu?

Derecik ilçesinde dün Irak sınırına yakın iki üs bölgesi arasında yol çalışması yapan iş makinesine PKK'lılarca füze ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda işçiler Selim Gündüz, Zeki Ölmez ve Mehmet Reşat Keskin öldürülmüştü.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU