İzmir'de depremzedelerin yardımlarını sattığı iddia edilen kişi gözaltına alındı

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonra polis ekipleri harekete geçti. İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, söz konusu kişinin yakalandığını açıkladı

İzmir'de depremzedelere dağıtılan yardımları defalarca sıraya girerek alıp, büfesinde sattığı iddia edilen kişi polis ekiplerince gözaltına alındı.

Deprem bölgesinde vatandaşlara gıda yardımı dağıtımı yapıldığı sırada bir kişinin sürekli sıraya girdiğini ve aldığı yardımları poşetlerle taşıdığını fark eden bir vatandaş, o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Söz konusu kişinin aldığı yardımları büfeye götürerek sattığını gören vatandaş, büfe sahibine tepki gösterdi ve durumu polis ekiplerine bildirdi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntüler büyük tepki çekerken, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı siber suçlarla mücadele birimleri söz konusu kişinin kimliğini belirlemek üzere çalışma başlattı.
Yardım malzemelerini sattığı belirlenen kişinin Y.Ş. tespit edildi. Şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bir sosyal medya hesabından yayınlanan söz konusu görüntüleri paylaşarak, "Az önce yakalandı. Tabii ki Türk Polisi" ifadesini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU